Djokovic wygrał w trzech setach z Raonicem

Rozstawiony z numerem 2 Serb awansował do półfinału Australian Open.

W drugim ćwierćfinale Australian Open zmierzyli się Novak Djokovic i Milos Raonic. To było ich dziesiąte starcie na korcie. Do tej pory dawny lider rankingu ATP prowadził w bilansie starć 9-0. Ostatnie spotkanie tych panów miało miejsce w 2018 roku podczas ATP Masters 1000 Cincinnati, gdzie po zaciętym meczu Serb triumfował 7/5, 4/6, 6/3. Podczas tegorocznej edycji imprezy rozgrywanej w Melbourne obaj panowie świetnie prezentowali się na korcie.

29-latek urodzony w Podgoricy pomimo dobrej formy nie był w stanie w większym stopniu zagrozić bardziej utytułowanemu rywalowi. Przy stanie 4/4 w trzeciej partii zwycięzca 16 turniejów wielkoszlemowych miał problemy ze wzrokiem i potrzebował przerwy medycznej na zmianę soczewek, ale nie przeszkodziło mu to w wygraniu tego meczu w trzech setach.

Finalista Wimbledonu 2016, który występował z numerem 32, poniósł porażkę 4/6, 3/6, 6/7 (1). W trakcie meczu Milos Raonic wygrał bezpośrednio 19 piłek więcej, ale popełnił aż 34 niewymuszonych błędów więcej. Rozstawiony z numerem 2 Serb był bardziej regularny i łącznie zdobył 21 punktów więcej.

Teraz na drodze zawodnika pochodzącego z Belgradu stanie rozstawiony z numerem 3 Roger Federer, który po zaciętym meczu pokonał Tennysa Sandgrena 6/3, 2/6, 2/6, 7/6 (8), 6/3. Panowie stoczą 50. pojedynek. Na razie 32-latek ma na swoim koncie o trzy wygrane więcej. To będzie ich pierwszy mecz od zeszłorocznego spotkania podczas Nitto ATP Finals, gdzie Szwajcar wygrał w dwóch odsłonach 6/4, 6/3.

Natomiast najlepszym wynikiem obecnie 35. w światowej klasyfikacji Kanadyjczyka z tych kortów pozostaje półfinał, do którego doszedł w sezonie 2016. Natomiast w ubiegłym roku również zakończył udział w Melbourne na ćwierćfinale. Wtedy zatrzymał go Lucas Pouille.