Kenin pierwszą półfinalistką Australian Open

Amerykanka po raz pierwszy w karierze zagra o finał wielkoszlemowy.

W pierwszym damskim ćwierćfinale Australian Open zmierzyły się Sofia Kenin i Ons Jabeur. To było ich czwarte starcie. Do tej pory amerykańska tenisistka rosyjskiego pochodzenia prowadziła w bilansie spotkań 3-0. Ich ostatnie starcie miało miejsce rok temu na Majorce, gdzie przy stanie 6/2, 2/0 dla zawodniczki urodzonej w Moskwie jej rywalka skreczowała z powodu kontuzji.

Dziś w nocy także mocniejsza okazała się 21-latka. Rozstawiona z numerem 14 Sofia Kenin solidnie zaprezentowała się na korcie. Potrzebowała ona godziny i 32 minut, aby odnieść zwycięstwo w dwóch odsłonach 6/4, 6/4. W trakcie meczu wygrała bezpośrednio 20 piłek mniej od swojej rywalki, ale także popełniła 20 niewymuszonych błędów mniej. Łącznie zapisała na swoim koncie o 9 punktów więcej..

Dzięki tej wygranej reprezentantka Stanów Zjednoczonych zagra o wejście do pierwszego finału wielkoszlemowego. Teraz czeka ją trudne zadanie, gdyż na jej drodze stanie rozstawiona z numerem 1 Ash Barty. Liderka światowej klasyfikacji w dwóch partiach wyeliminowała Petrę Kvitovą. Amerykanka i Australijka stoczą szósty pojedynek na korcie.

Do tej pory 15. w rankingu WTA Sofia Kenin tylko raz okazała się mocniejsza od zeszłorocznej zwyciężczyni French Open. Jednak ich ostatni mecz, który odbył się w 2019 roku w Wuhan, padł właśnie jej łupem. Wtedy pokazała ona tenis na dobrym poziomie i triumfowała w dwóch setach 6/3, 7/5.

Natomiast 25-letnia tunezyjska tenisistka i tak może być zadowolona ze swojego występu, gdyż po raz pierwszy w karierze wystąpiła w ćwierćfinale wielkoszlemowych. Za udział w tegorocznej edycji imprezy rozgrywanej w Melbourne otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości $525,000 oraz 430 punktów.