Thiem drugim finalistą Australian Open

26-latek pokonał w piątkowym półfinale Saschę Zvereva.

Dominic Thiem walczył w piątek na korcie Rod Laver Arena o finał Australian Open 2020 ze swoim przyjacielem, Alexandrem Zverevem. W pierwszym secie dominował Niemiec rosyjskiego pochodzenia. Sascha co prawda na otwarcie stracił swojego gema, ale potem on przejął kontrolę nad tą partią.

Reprezentant Austrii popełniał sporo jak na siebie niewymuszonych błędów i po niecałych czterdziestu minutach przegrywał 0:1 w setach. Dwukrotny Finalista French Open nie zraził się niekorzystnym wynikiem i w drugiej odsłonie zaczął grać zdecydowanie solidniej.

Lepsza gra przyniosła oczekiwane rezultaty, ponieważ doszło w setach do remisu. Thiem poszedł za ciosem i w trzeciej partii odskoczył na 3/1. Młodszy braci Zverev zdołał jednak odwrócić losy tej odsłony i wyrównał wynik na po 3. W dziesiątym gemie 22-latek miał do dyspozycji dwie piłki setowe przy podaniu Dominica.

Nie udało mu się skorzystać z tych okazji i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. 26-latek stracił w nim tylko trzy punkty i powiększył przewagę na 2:1 w setach. Thiem był górą także w czwartej partii. Dominic wygrał to ciekawe widowisko 3/6, 6/4, 7/6 (3), 7/6 (4).

Panowie zagrali przeciwko sobie po raz dziewiąty i po raz siódmy starcie padło łupem reprezentanta Austrii. W finale na dobrze dysponowanego Dominica czeka już rozstawiony z drugim numerem Novak Djokovic. Serb w 1/2 rozprawił się bez straty seta z Rogerem Federerem.

Nole i Dominic zmierzą się ze sobą po raz jedenasty. W zwycięskich konfrontacjach prowadzi były lider rankingu ATP 6-4. Sascha pomimo porażki ma powody do zadowolenia. Był to dla niego pierwszy półfinał wielkoszlemowy, za który dostanie siedemset dwadzieścia punktów i $1,040,000.