Podsumowanie 1. dnia Tata Open Maharashtra

Dalej grają Salvatore Caruso, Yuichi Sugita i Viktor Troicki.

Z imrezą pożegnał się już 121. w rankingu ATP Ivo Karlovic. 40-letni chorwacki tenisista w pierwszej rundzie musiał uznać wyższość Cedrika-Marcela Stebe’a. Niemiec wywalczył zwycięstwo w dwóch odsłonach 6/3, 6/4. Teraz czeka go trudne zadanie, gdyż na jego drodze stanie rozstawiony z numerem 2 Ricardas Berankis. To będzie ich drugie zmierzenie. Na razie Niemiec prowadzi w bilansie spotkań 1-0.

Dalej gra rozstawiony z numerem 5 Yuichi Sugita. Japończyk świetnie zaprezentował się na korcie i bez większych problemów uporał się z Thomasem Fabbiano 6/3, 6/0. O wejście do ćwierćfinału powalczy z Viktorem Troickim, który po zaciętej batalii wyeliminował Sumita Nagala w trzech setach. Serb zapewnił sobie miejsce w drabince głównej Tata Open Maharashtra (łączna pula nagród $610,010) dzięki przejściu przez kwalifikacje.

Rywalem rozstawionego z numerem 7 Salvatore Caruso w pierwszej rundzie był Ramkumar Ramanathan, który otrzymał dziką kartę od organizatorów. Zawodnik urodzony w Avoli przegrał pierwszego seta, ale później odwrócił losy meczu i ostatecznie triumfował 3/6, 6/4, 7/5. Teraz na jego drodze stanie Arjun Kadhe lub Jiri Vesely.