Fed Cup: Polki dużo mocniejsze od Turczynek

Fed Cup: Polki dużo mocniejsze od Turczynek

Nasze zawodniczki pewnie wygrały z drużyną Turcji 3-0.


Dziś Polki kontynuowały zmagania w ramach Fed Cupu w Grupie I Strefy Euro-Afrykańskiej. Pierwszymi rywalkami Polek były Słowenki. Nasze zawodniczki pokonały wczorajsze rywalki 2-1. Później na ich drodze stanęły reprezentantki Turcji. Najpierw na kort wyszły Iga Świątek i Berfu Cengiz. Zwyciężczyni Wimbledonu 2018 w grze pojedynczej dziewcząt dominowała w tym starciu.

419. w rankingu WTA zawodniczka urodzona w Adanie nie miała większych szans podczas meczu z Igą. 20-latka poniosła gładką porażkę w dwóch odsłonach 3/6, 0/6. Następnie zmierzyły się Magda Linette i Pemra Ozgen. 42. w światowej klasyfikacji Polka nie miała problemów z wygraniem tego spotkania. 27-latka pochodząca z Poznania pewnie uporała się ze starszą przeciwniczką 6/0, 6/3.

Na koniec drużyny rywalizowały w grze podwójnej. Początkowo miały nas reprezentować Magdalena Fręch i Alicja Rosolska, ale ostatecznie na miejsce półfinalistki Wimbledonu 2018 w deblu weszła Maja Chwalińska. Polki pokazały tenis na dobrym poziomie i wygrały w dwóch setach z Aylą Aksu i Ipek Oz 6/3, 6/4.

Jednocześnie nasz zespół wywalczył trzy punkty. Dzięki temu Polska wyszła z grupy z pierwszego miejsca. W sobotę polskie zawodniczki zagrają w play-offach. Będą rywalizować z drużyną, która przegra w zmaganiach serbsko-szwedzkich.

karo 2020-02-07 18:45:32
TRANSMISJE
07.06, 07:00 Polsat Sport Tennis United
07.06, 07:00 Polsat Sport News Tenis z archiwum
07.06, 23:00 Polsat Sport News Tenis z archiwum