Marsylia: Pospisil rywalem Hurkacza

Hubert już wie kto będzie jego przeciwnikiem w drugiej rundzie Open 13 Provence.

Hubert Hurkacz we wtorek sprawnie zapewnił sobie awans do Open 13 Provence (ATP 250). Antoine Hoang przegrał z naszym reprezentantem w dwóch setach 4/6, 1/6. Od razu po meczu Polak nie wiedział kto będzie jego następnym przeciwnikiem.

Vasek Pospisil i Emil Ruusuvuori wyszli na kort trochę później. Kanadyjczyk skorzystał z „zamrożonego” rankingu, żeby wystąpić w Marsylii od razu w drabince głównej, a Fin zagrał jako „szczęśliwy przegrany” z kwalifikacji.

Emil w partii otwierającej ten pojedynek miał swoje szanse, ale mimo wszystko bardziej doświadczony Pospisil nie dopuścił do utraty seta. W kluczowych momentach był mocniejszy i po blisko godzinie to on objął prowadzenie 7/6 (6).

Druga odsłona była bardziej jednostronna. Zwycięzca Wimbledonu 2014 w grze podwójnej w drugim gemie zdobył przewagę przełamania, którą utrzymał do końca konfrontacji dzięki czemu wygrał z Ruusuvuorim 7/6 (6), 6/3.

20-latek poleci teraz do Dubaju, gdzie weźmie udział w eliminacjach do Dubai Duty Free Tennis Championships. Natomiast Vasek i Hubert zagrają przeciwko sobie po raz drugi. Polak w 2017 roku przegrał z Kanadyjczykiem w trzech setach.

Mecz drugiej rundy francuskich rozgrywek (pula nagród €769,670) Pospisila i Hurkacza zaplanowany jest na środę na godzinę 12:00. Tytułu broni w Marsylii Stefanos Tsitsipas.