ATP Tour zawieszony na 6 tygodni

ATP Tour zawieszony na 6 tygodni

Przez 6 tygodni nie odbędą się żadne turnieje ATP Tour i ATP Challenger Tour.


ATP ogłosiło sześciotygodniowe zawieszenie touru z powodu narastających problemów zdrowotnych i bezpieczeństwa spowodowanych COVID-19. Oznacza to, że ​​wszystkie wydarzenia ATP Tour i ATP Challenger Tour zaplanowane do tygodnia rozpoczynającego się 20 kwietnia włącznie nie odbędą się.

Niedawno z tych samych powodów odwołano BNP Paribas Open w Indian Wells. Natomiast ogłoszone dziś zawieszenie dotknie takich wydarzeń ATP Tour, jak Miami Open presented by Itau, Fayez Sarofim & Co U.S. Men’s Clay Court Championships, Grand Prix Hassan II, Rolex Monte-Carlo Masters, Barcelona Open Banc Sabadell i Hungarian Open.

Decyzja o sześciotygodniowym zawieszeniu została podjęta po oświadczeniu Światowej Organizacji Zdrowia. Według niego COVID-19 jest już globalną pandemią. ATP pokreśliło, że ściśle monitoruje szybko zmieniającą się sytuację związaną z COVID-19, korzystając z porad ekspertów medycznych i doradców ds. podróży oraz konsultując się ze wszystkimi lokalnymi organami regulacyjnymi. Organizacja będzie stale weryfikować wykonalność kolejnych wydarzeń w kalendarzu.

Andrea Gaudenzi, prezes ATP, powiedział: „Nie jest to decyzja podjęta pochopnie. Powoduje ona wielką stratę dla naszych turniejów, graczy i fanów na całym świecie. Uważamy jednak, że jest to obecnie odpowiedzialne działanie w celu ochrony zdrowia i bezpieczeństwa naszych zawodników, personelu, społeczności tenisowej i ogólnego zdrowia publicznego w obliczu globalnej pandemii. Światowy charakter naszego sportu i wymaganych podróży międzynarodowych stanowi znaczne ryzyko i wyzwania w dzisiejszych okolicznościach, podobnie jak coraz bardziej restrykcyjne dyrektywy wydawane przez władze lokalne. Nadal monitorujemy to codziennie i czekamy na wznowienie touru, gdy sytuacja się poprawi. W międzyczasie myślimy o wszystkich osobach dotkniętych wirusem.”

Zawieszenie ma skutek natychmiastowy, a zatem ​​nie można ukończyć turniejów z cyklu ATP Challenger odbywających się obecnie w Kazachstanie i Południowej Afryce. ATP dodało, że dokładnie analizuje wpływ tej sytuacji na punkty rankingowe, a odpowiednie decyzje zostaną ogłoszone we właściwym czasie.

karo 2020-03-12 15:50:38
TRANSMISJE
05.06, 08:30 Polsat Sport Extra Wimbledon
05.06, 13:40 Polsat Sport News Tenis z archiwum
05.06, 23:40 Polsat Sport News Tenis z archiwum
06.06, 06:00 Polsat Sport Extra Wimbledon
06.06, 07:10 Polsat Sport News Tenis z archiwum
06.06, 08:40 Polsat Sport News Tennis United