Anderson: Najtrudniejszą część mam za sobą

Anderson: Najtrudniejszą część mam za sobą

Kevin wierzy, że będzie stanie powrócić do najwyższej dyspozycji.


Kevin Anderson po New York Open poddał się kolejnemu zabiegowi kolana. Rehabilitacja dwukrotnego finalisty imprez wielkoszlemowych przebiega dobrze i miał onpo powrócić do rywalizacji podczas Rolex Monte Carlo Masters. Z powodu pandemii koronowirusa impreza została odwołana:

„Mój powrót do zdrowia przebiegał doskonale. Myślę, że do tej pory jest naprawdę udany. Prawdopodobnie byłbym gotowy do gry w Monte Carlo i pozostałej części turniejów na mączce. Oczywiście tak się nie stanie. Musieliśmy pozmieniać daty. Teraz będę więcej czasu w domu, ale czuję, że najtrudniejszą część, jak operacja i powrót do zdrowia, mam już za sobą. Wiem, gdzie się teraz znajduję. Muszę pozostać w formie, chociaż nie mogę odpowiednio trenować. Jak tylko wszystko się uspokoi, wyjdę ponownie i wznowię przygotowania.”

Reprezentant Południowej Afryki chciałby odzyskać swoją najwyższą formę:

„Każda porażka i przeszkoda jest inna i musisz podchodzić do nich inaczej. Każde doświadczenie z przeszłości mi pomoże. Przede mną wiele wyzwań, ale wiem, że jeśli będę zdrowy i będę wierzył w swoją grę to będę mógł wrócić do miejsca, w którym już byłem. To cel długoterminowy, chociaż wiem, że dzieje się teraz wiele innych rzeczy, więc muszę podejść do tego na spokojnie.”

Zdrowie w dzisiejszych czasach jest dla Kevina najważniejsze:

„Mam teraz przed sobą dwa wyzwania: z jednej strony wracam po operacji, dzięki której czuję, że mogę wykonywać świetną robotę, a z drugiej strony mamy do czynienia z nietypowym czasem. Tak jak powiedzieli moi koledzy, troska polega na tym, że mamy wszystko pod kontrolą. Musimy się troszczyć o innych.”

gondar 2020-03-21 18:16:41
TRANSMISJE
13.07, 15:00 Eurosport 1 bett1ACES
13.07, 17:30 Polsat Sport News BNP Paribas Open
13.07, 20:30 Polsat Sport News Rolex Shanghai Masters
13.07, 21:30 Eurosport 2 bett1ACES
14.07, 00:30 Eurosport 2 Ultimate Tennis Showdown
14.07, 01:30 Polsat Sport Masters Moments