WTA: Tenis wróci jak będzie bezpiecznie

WTA: Tenis wróci jak będzie bezpiecznie

Steve Simon napisał specjalny list dla fanów WTA.


Dyrektor naczelny WTA, Steve Simon, w niedzielę napisał specjalny list dla fanów kobiecego tenisa. Rywalizacja ze względu na pandemię koronawirusa została wstrzymana do 7 czerwca. Steve zdradził, że tour zostanie wznowiony jak będzie zupełnie bezpiecznie.

Poprosił także o zachowanie zasad bezpieczeństwa i pozostanie w kontakcie z tenisistkami poprzez media społecznościowe:

„Jak zapewne wiecie, ze względu na pandemię koronawirusa, tenis został zawieszony do 7 czerwca. Chociaż nie jest to łatwa decyzja, jest to niewątpliwie właściwy sposób działania, a turnieje zostaną wznowione dopiero po tym, jak odpowiednie władze i eksperci od zdrowia publicznego udzielą wskazówek, że jest to bezpieczne.

Sportowcy pochodzą z ponad 80 krajów i regionów, a zawody odbywają się na sześciu kontynentach. Zaangażowanie WTA w pomoc w zakończeniu globalnego kryzysu jest najwyższym priorytetem. Nie ma nic ważniejszego niż dobro całej naszej rodziny WTA, w tym lojalnych fanów, takich jak wy. W tej chwili przyspieszenie oznacza wycofanie się.

W tym niepewnym okresie byłem pod wrażeniem siły i opinii naszych wspaniałych zawodniczek, kierowanych przez wybraną Radę Graczy: Kristie Ahn, Gabrielę Dabrowski, Madison Keys, Johannę Kontę, Aleksandrę Krunic, Anastasię Pavlyuchenkovą, Sloane Stephens i Donnę Vekic . Ich wkład jest kluczowy podczas ciągłych dyskusji, które mają miejsce.

W międzyczasie dołożymy wszelkich starań, żeby was informować i zachęcamy do pozostawania w kontakcie z ulubionymi tenisistkami i turniejami za pośrednictwem mediów społecznościowych i strony internetowej WTA.

Bądźcie bezpieczni i dziękuję za wsparcie i zrozumienie. To dzięki wam tenis jest wiodącym sportem na świecie. Nie możemy się już doczekać powrotu do akcji.”

gondar 2020-03-23 11:14:18
TRANSMISJE
09.08, 19:30 TVP Sport 31st Palermo Ladies Open
10.08, 07:07 Polsat Sport News Tennis United
10.08, 10:30 Polsat Sport Extra Tennis United
10.08, 10:35 TVP Sport 31st Palermo Ladies Open
11.08, 07:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
11.08, 10:07 Polsat Sport News Tennis United