Friedsam: Dałam swojemu ramieniu czas

Friedsam: Dałam swojemu ramieniu czas

Anna-Lena zaczęła prezentować swój najlepszy tenis.


Anna Lena Friedsam na początku marca odnalazła swoją najlepszą dyspozycję, dzięki czemu udało się jej awansować aż do finału Open 6ème Sens – Métropole de Lyon. Zatrzymała ją dopiero Sofia Kenin. Niemka ma nadzieję, że po przerwie będzie nadal dobrze prezentowała się na korcie:

„Głównym celem jest ponowne zagranie w tenisa (śmiech). Moim celem na początku sezonu było wejście do głównych drabinek w turniejach wielkoszlemowych i jestem dumna, że być może teraz by mi się to udało. Jestem bardzo dumna z początku sezonu i mam nadzieję, że kiedy wrócę do tenisa będę w stanie ponownie prezentować poziom, który miałam.

Chcę wrócić do miejsca, w którym byłam w 2016 roku. Krok po kroku. Wiem, że mogę pokazać tego tenisa, ale potrzebuje czasu i bycia konsekwentną. To jest mój główny cel.”

26-latka długo zmagała się z kontuzją ramienia. Zdradziła, że był to dla niej bardzo ciężki czas:

„Postawiono mi złą diagnozę, więc próbowałam zagrać w US Open, ale potem powiedziałam „nie”. Nie można grać w ten sposób. Do Świąt Bożego Narodzenia w 2016 roku przeszłam długą rehabilitację, ale diagnoza nadal była błędna. Zdecydowaliśmy się na operację i dopiero wtedy okazało się, że ścięgno było uszkodzone. Naprawili je, a potem powrót był bardzo długi. Wróciłam w 2017 roku, ale tylko na cztery miesiące, po czym znów czułam ból. Przeszłam drugą operację. To było naprawdę frustrujące i trwało bardzo długo.

To był ciężki czas, ale starałam iść z dnia na dzień i czerpać jak najwięcej z każdego dnia. Po pierwszej operacji chciałam wrócić jak najszybciej, nie mogłam się doczekać powrotu, ale po drugiej wiedziałam już ile to trwa i byłam już bardziej zrelaksowana. Dałam swojemu ramieniu czas.”

W wolnym czasie Anna-Lena bardzo lubi gotować:

„Uwielbiam wszystkie świeże przyprawy i składniki. Lubię gotować, gdy jestem w domu.”

gondar 2020-03-24 13:42:09
TRANSMISJE
13.07, 15:00 Eurosport 1 bett1ACES
13.07, 17:30 Polsat Sport News BNP Paribas Open
13.07, 20:30 Polsat Sport News Rolex Shanghai Masters
13.07, 21:30 Eurosport 2 bett1ACES
14.07, 00:30 Eurosport 2 Ultimate Tennis Showdown
14.07, 01:30 Polsat Sport Masters Moments