Rublev: Wszystko poszło dobrze

Rublev: Wszystko poszło dobrze

Andrey odniósł w tym sezonie tylko trzy porażki.


Andrey Rublev nie mógł sobie wymarzyć lepszego początku roku. 22-latek odniósł dwa turniejowe zwycięstwa i awansował na czternastą lokatę w rankingu ATP. Przed startem sezonu Rosjanin nie spodziewał się, że będzie się tak dobrze prezentował na korcie:

„To dziwne, ponieważ przed triumfem w tych turniejach, przed sezonem, powiedziałem sobie: „Nie trenuję wystarczająco dużo, nie robię wszystkiego co możliwe. Muszę więcej pracować, jeśli chcę być lepszy. Muszę robić więcej, mieć lepsze nastawienie, grać mądrzej”, a kiedy sezon się zaczął, wszystko poszło dobrze.

Z pewnością myślenie, że nie byłem na odpowiednim poziomie, sprawiło, że grałem bez dodatkowej presji. Od początku nie miałem oczekiwań. Myślałem: „Będę ciężko pracował. Jeśli przejdę pierwszą rundę to dam z siebie wszystko, a jeśli dojdę do trzeciej, to wspaniale, lepiej niż się spodziewałem.” To nierealne, ale niesamowicie tak rozpocząć sezon.”

Rosyjski zawodnik stara się w każdym pojedynku dawać z siebie wszystko:

„Wszyscy mamy problemy, z którymi musimy się mierzyć i to nas wzmacnia. Musimy stawić im czoła i wierzę, że nadszedł czas dla mnie. Nigdy nie wygrałem dwóch tytułów w jednym roku, a nagle zdobyłem dwa tytuły z rzędu. To co się stało jest idealne, ale muszę twardo stąpać ziemi i zaakceptować, że nie zawsze tak będzie.

Zawsze mówię, że rzeczy na korcie są proste: trzeba być pozytywnym i dawać z siebie wszystko, cokolwiek się stanie. Jednocześnie jest to najtrudniejsza część. Moim celem na ten sezon było pozostać silnym psychicznie każdego dnia. Być pozytywnym.”

Na razie nie wiadomo kiedy ponownie zobaczymy świetnie dysponowanego Rubleva w akcji. Turnieje zostały zawieszone do 7 czerwca. Przerwa może potrwać jednak jeszcze dłużej.

gondar 2020-03-25 15:10:19
TRANSMISJE
07.07, 03:00 Eurosport 2 Tenis
07.07, 05:30 Eurosport 2 French Open
07.07, 08:30 Eurosport 1 Tenis
07.07, 10:07 Polsat Sport News Tennis United
07.07, 17:30 Polsat Sport News BNP Paribas Open
07.07, 19:00 Eurosport 1 French Open