Isner: Ten sezon to jakieś szaleństwo

Isner: Ten sezon to jakieś szaleństwo

Zdaniem Johna tenis nie powróci już w tym sezonie.


Sklasyfikowany na 21. miejscu w rankingu ATP John Isner zabrał głos w sprawie obecnej sytuacji. Na świecie trwa walka z koronawirusem, przez co władze ATP i WTA podjęły decyzję o zawieszeniu turniejów do 13 lipca. Amerykanin uważa, że tour nie powróci już w tym roku:

„W tej chwili wszystko jest pod znakiem zapytania. Nie możemy niczego przewidzieć i jest wielki zamęt. Mam swoje zdanie i chciałbym się mylić, ale wydaje mi się, że tenis będzie jednym z ostatnich sportów, które będzie można wznowić.

Nie wierzę, żeby jakikolwiek turniej będzie chciał jako pierwszy zorganizować imprezę po czymś takim. Środki bezpieczeństwa będą musiały być maksymalne, a nasz sport wymaga podróży, kontaktu z wieloma osobami z bardzo różnych części świata, więc ryzyko zarażenia jest znacznie wyższe. Jesteśmy porozrzucani po całym świecie i miejsce turnieju może być przez jakiś czas problemem. Mogą przyjeżdżać ludzie z różnych krajów, co może jeszcze pogorszyć sytuację.

Ten sezon to jakieś szaleństwo. Rozumiem, że turnieje szukają sposobów, żeby zostały rozegrane, ale będzie to trudne.”

Półfinalista Wimbledonu 2018 martwi się o sytuację finansową zawodników z niższych pozycji w klasyfikacji:

„Najlepsi na świecie nie będę mieli problemów, nawet jeśli nie będzie rozgrywek przez wiele miesięcy, ale martwię się o graczy, którzy pozostaną bez przychodów. Ten kryzys może się pogorszyć, jeśli ta sytuacja będzie się przedłużać.”

gondar 2020-04-06 12:17:43
TRANSMISJE
05.06, 23:40 Polsat Sport News Tenis z archiwum
06.06, 06:00 Polsat Sport Extra Wimbledon
06.06, 07:10 Polsat Sport News Tenis z archiwum
06.06, 08:40 Polsat Sport News Tennis United
06.06, 17:00 Polsat Sport News Tenis z archiwum
07.06, 07:00 Polsat Sport Tennis United