Australian Open: Możliwe scenariusze

Australian Open: Możliwe scenariusze

Impreza w najlepszym wypadku odbędzie się tylko z australijską publicznością.


Craig Tiley, który pełni funkcję dyrektora Australian Open rozmawiał z dziennikarzem australijskiej agencji informacyjnej. 58-latek zdradził, że jest ułożonych wiele scenariuszy, jeśli chodzi o przeprowadzenie pierwszej imprezy wielkoszlemowej w sezonie:

„Istnieją cztery różne scenariusze, które starannie zaplanowaliśmy. Przewidzieliśmy różne sytuacje, żeby wiedzieć jakie decyzje i środki powinniśmy podejmować, oraz terminy, kiedy możemy to zrobić. Zaplanowaliśmy wszystko pod 670 osobowy personel, wszystkich naszych partnerów, sponsorów oraz organizacje, które udostępniają nam infrastrukturę. Teraz współpracujemy z grupą zawodników. Dotarliśmy do nich, żeby zrozumieli każdy z zaplanowanych scenariuszy.”

Muszą zostać wprowadzone środki bezpieczeństwa ze względu na pandemię koronawirusa. Turniej zostanie rozegrany najprawdopodobniej tylko z australijską publicznością:

„Tenis australijski jest zagrożony przez sytuację związaną z COVID-19. W najgorszym przypadku Australian Open nie odbędzie się. Najlepszym rozwiązaniem jest rozegranie Australian Open przy udziale tylko australijskich fanów i zawodników, którzy mogą się tu dostać przestrzegając zasad kwarantanny. Nie wykluczamy obecności międzynarodowych fanów, ale musimy brać pod uwagę różne scenariusze.

Musimy rozważyć wszystkie możliwe scenariusze, ponieważ wiele naszych decyzji będzie poza naszą kontrolą. Będą się one wiązały ze środkami bezpieczeństwa i zdrowia podejmowanymi przez rządy. Musimy mieć wszystkie możliwe protokoły.”

gondar 2020-05-08 16:10:10
TRANSMISJE
14.06, 07:00 Eurosport 2 French Open
14.06, 11:00 Polsat Sport Extra Noventi Open
14.06, 11:00 Canal+ Sport bett1open
14.06, 11:35 Eurosport 1 French Open
14.06, 14:30 Eurosport 2 French Open
14.06, 16:00 Polsat Sport Extra Noventi Open