Osaka: W tej chwili sport jest sprawą drugorzędną

Osaka: W tej chwili sport jest sprawą drugorzędną

Naomi stara się pożytecznie wykorzystywać wolny czas.


Naomi Osaka pomimo młodego wieku, może się już pochwalić wybitnymi wynikami. Japonka była już liderką rankingu WTA oraz zapisała na swoim koncie dwa wielkoszlemowe tytuły. Bywały jednak momenty w jej karierze, które teraz rozegrałaby troszeczkę inaczej:

„Większości rzeczy, których żałuję jako tenisistka, wynikają z braku doświadczenia. Czuję, że gdybym cofnęła się w czasie do tych chwil, na pewno zrobiłabym to zupełnie inaczej niż wtedy. Jest to coś bardzo normalnego w tenisie i każdy tenisista to przeżył. Na podstawie błędów wyciągamy naukę czegoś nowego na przyszłość.”

Na początku przygody z tourem Naomi uchodziła za osobę bardzo nieśmiałą, ale teraz stara się to zmienić:

„Skończyłam z byciem nieśmiałą. To strata czasu. Mogłam przeżyć tyle wspaniałych rzeczy i rozmawiać z tyloma różnymi ludźmi, tego żałuję. Pamiętam, jak kiedyś stałam za Jayem-Z i zaczął ze mną rozmawiać, ale bardzo się zdenerwowałam i zaczęłam odpowiadać w monosylabach.

Zauważył to i zapytał: „jesteś nieśmiała?”, powiedziałam „tak” i rozmowa nagle się zatrzymała. Teraz myślę o tym momencie i naprawdę tego żałuję. Wiele razy straciłam w życiu rzadkie okazje, ponieważ jestem nieśmiała. Nadszedł czas na zmianę.”

W wolnym czasie 22-latka stara się robić pożyteczne rzeczy:

„Chcę w tym czasie robić rzeczy, których zazwyczaj nie robię. Tenisistki, podobnie jak tenisiści, są ludźmi, którzy spędzają większość czasu podróżując po całym świecie i bardzo rzadko mamy wolny czas, tak jak teraz. Nie chodzi o to, że zapominam jak grać w tenisa, bo to prawda, że ​​za nim tęsknię, ale w tej chwili sport jest sprawą drugorzędną.”

Ostatnio Osaka trenowała na InstaLive z Venus Williams:

„Nie chcę teraz trenować przez pięć godzin dziennie, ponieważ nadal nie wiemy, kiedy powróci tour. Jeśli zmęczysz się teraz, nie będziesz później w dobrej formie. Kilka dni temu miałam InstaLive z Venus Williams i zrobiłyśmy taki trening, żeby każdy mógł do niego dołączyć. Było to trochę bardziej intensywne, niż się spodziewałam (śmiech).”

gondar 2020-05-16 12:19:30
TRANSMISJE
30.05, 06:00 Eurosport 2 French Open
30.05, 07:00 Polsat Sport News Nitto ATP Finals
30.05, 09:30 Polsat Sport News Tennis United
30.05, 14:00 Eurosport 2 French Open
30.05, 22:30 Polsat Sport Extra BNP Paribas Open
31.05, 06:00 Eurosport 2 French Open