Djoko: Będę miał wielkoszlemowy rekord

Djoko: Będę miał wielkoszlemowy rekord

Nole był gościem w programie Grahama Bensingera.


Novak Djokovic rozmawiał ostatnio z amerykańskim dziennikarzem, Grahamem Bensingerem. 32-latek urodzony w Belgradzie otwarcie powiedział, że jego celem są trofea wielkoszlemowe oraz utrzymanie się na pozycji lidera światowej klasyfikacji:

„Zawsze mocno wierzę w siebie. Niestety, muszę poświęcać pewne rzeczy. Chciałbym spędzać więcej czasu z rodziną, dziećmi. Czasami muszę ich zostawiać na miesiąc, co jest naprawdę trudne. Jestem bardzo wdzięczny, że moja rodzina nadal mnie wspiera w trakcie tej wspaniałej misji. Ta droga wybrała mnie. Wierzę w to, że ta droga wybrała mnie, a nie na odwrót. Nadal mam tu rzeczy do zrobienia, w tym sporcie. Wierzę w to, że mogę wygrać więcej turniejów wielkoszlemowych i pobić rekord w byciu numerem 1 przez najdłuższy okres. To na pewno są moje cele. Ale to nie są jedyne rzeczy, które mnie motywują. To co mnie interesuje na co dzień to mój rozwój.”

Lider rankingu ATP nie odrzuca możliwości gry w tenisa do 40 roku życia. Będzie to się jednak wiązało z mniejszą ilością turniejów, w których będziemy mogli zobaczyć Serba:

„Nie wierzę w limity. Uważam, że są one tylko iluzją narzuconą przez twój umysł i zdecydowanie chciałbym grać w tenisa przez długi czas. Aby tak się stało, muszę znaleźć harmonię. Wszystko musi dobrze funkcjonować. Moja rodzina, moje życie prywatne. Zdaję sobie sprawę z tego, że wkrótce stopniowo będę zmniejszał liczbę turniejów, w których biorę udział. Nie będę w stanie grać z tą intensywnością, w taki wielu turniejach, przez tak długi czas. Może będę grał w wieku 40 lat, ale będę koncentrował się tylko na dużych imprezach i takich, które najwięcej dla mnie znaczą.” 

gondar 2020-05-18 11:54:23
TRANSMISJE
30.05, 06:00 Eurosport 2 French Open
30.05, 07:00 Polsat Sport News Nitto ATP Finals
30.05, 09:30 Polsat Sport News Tennis United
30.05, 14:00 Eurosport 2 French Open
30.05, 22:30 Polsat Sport Extra BNP Paribas Open
31.05, 06:00 Eurosport 2 French Open