Stan Wawrinka tęskni za tenisem

Stan Wawrinka tęskni za tenisem

Wywiad ze Szwajcarem ukazał się na portalu UbiTennis.


Przez pandemię koronawirusa tour został wstrzymany do końca lipca. Stan Wawrinka poddał się izolacji w rodzinnej Szwajcarii. Na portalu internetowym UbiTennis ukazał się wywiad z 35-latkiem, w którym zdradził, że bardzo tęskni za rywalizacją:

„Naprawdę tęsknię za grą w tenisa. Za wychodzeniem za kort i walką z o zwycięstwo bądź finałem przy wsparciu wszystkich fanów. Na świecie panuje ogromny strach, który spowodował, że sport się skończył. Postanowiłem wykorzystać ten czas w domu i spędzam dużo czasu z moją córką. Muszę korzystać z tego rodzaju chwil.”

Trzykrotny triumfator imprez wielkoszlemowych uważa, że tour nie powróci w sierpniu:

„Sytuacja się poprawia, ale nadal istnieje obawa przed ponowną epidemią. Jest to więcej niż jasne, że tour nie powróci w sierpniu, tak jak to ostatnio oficjalnie ogłosili. Co więcej, mam wątpliwości czy będziemy mogli zagrać w US Open i w ostatniej fazie sezonu. Musimy starać się podtrzymywać formę na wypadek, gdyby ogłoszono, że tenis powróci w 2020 roku.”

Stan umila swoim sympatykom ten trudny czas poprzez śmieszne posty na Instagramie. Odbywa również rozmowy na InstaLive ze znanymi osobami. Jedną z nich był jego przyjaciel, Benoit Paire:

„Jestem bardzo aktywną osobą i podoba mi się pokazywanie jak wygląda Wawrinka w innych dziedzinach życia, poza tenisem. Jeśli chodzi o rozmowy z tenisistami, mam szczęście, że mam w tourze przyjaciół, takich jak Benoit Paire. Kiedy rozmawiamy, robimy to szczerze i pokazujemy wszystkim jaka fantastyczna jest nasza relacja. Jesteśmy różni, ale dogadujemy się poza kortem bardzo dobrze. On był wielkim odkryciem w tenisie. Podczas kwarantanny pokazaliśmy inne aspekty z życia tenisistów i myślę, że fani to doceniają.”

gondar 2020-05-18 15:56:34
TRANSMISJE
30.05, 06:00 Eurosport 2 French Open
30.05, 07:00 Polsat Sport News Nitto ATP Finals
30.05, 09:30 Polsat Sport News Tennis United
30.05, 14:00 Eurosport 2 French Open
30.05, 22:30 Polsat Sport Extra BNP Paribas Open
31.05, 06:00 Eurosport 2 French Open