Daniil: Nie lubię przegrywać

Daniil: Nie lubię przegrywać

Medvedev był zły na siebie po przegranym finale US Open 2019.


Na portalu UbiTennis ukazała się rozmowa z Daniilem Medvedevem. Rosjanin zabrał głos w sprawie młodych, utalentowanych zawodników z Next Gen. Według 24-latka będzie im ciężko w tym roku zdobyć wielkoszlemowe trofeum:

„To wszystko będzie zależało od tego, kiedy tenis zostanie wznowiony. Na przykład, jeśli tenis powróci na Rolanda Garrosa, to będzie bardzo trudno o nowego mistrza. W turniejach wielkoszlemowych trzeba wygrać siedem meczów z rzędu, a po długim czasie bez rywalizacji tenisistom z Next Gen będzie bardzo ciężko od razu wygrywać. Moim celem jest dać z siebie wszystko i wygrać jak najwięcej meczów. Wiemy, że jest to trudne, ponieważ mamy „Wielką Trójkę”, która zawsze pokazuje swój najlepszy tenis ze względu na walkę o to, kto będzie graczem z największą ilością tytułów wielkoszlemowych w historii tenisa.”

Po przegranej walce w finale US Open 2019 Daniil był bardzo rozczarowany. Notowany w TOP 5 rosyjski tenisista nie lubi porażek:

„Myślałem wiele razy o tym finale US Open przeciwko Nadalowi. To był wspaniały mecz. Ja byłem bardzo rozczarowany porażką, bo jestem zawodnikiem, który nigdy nie lubi przegrywać. Wiele osób skontaktowało się ze mną po turnieju, żeby mi pogratulować i powiedzieć, że zasłużyłem na wygraną. To tak naprawdę mi się nie podobało, bo gdybym na to zasłużył, to bym tego dokonał i nie musimy odbierać Rafie żadnych zasług. Po tym turnieju zdałem sobie sprawę, że muszę jeszcze popracować nad pewnymi aspektami, jeśli chcę dokonywać w tenisie wielkich rzeczy. Pomogło mi to w sferze mentalnej.”

Medvedev ma bardzo dobre relacje ze swoim trenerem. Funkcję jego szkoleniowca pełni Gilles Cervara:

„Trenuję z nim od ponad trzech lat i mamy bardzo dobre relacje. Poza byciem moim trenerem mogę bez cienia wątpliwości powiedzieć, że jest on również moim przyjacielem. Spędzamy razem dużo czasu i to normalne, że czasami się pokłócimy. Zawsze jednak od razu to rozwiązujemy. Początki były skomplikowane, ponieważ on mówi po francusku, a ja nic nie wiedziałam o tym języku. Przez lata nauczyłem się go i teraz rozumiem się z nim doskonale. Jestem Rosjaninem, ale mogę powiedzieć, że Francja jest dla mnie jak mój drugi kraj, ponieważ mieszkam tam od dłuższego czasu.”

gondar 2020-05-19 16:35:12
TRANSMISJE
30.05, 06:00 Eurosport 2 French Open
30.05, 07:00 Polsat Sport News Nitto ATP Finals
30.05, 09:30 Polsat Sport News Tennis United
30.05, 14:00 Eurosport 2 French Open
30.05, 22:30 Polsat Sport Extra BNP Paribas Open
31.05, 06:00 Eurosport 2 French Open