Toni Nadal: Federer jest najlepszy w historii

Toni Nadal: Federer jest najlepszy w historii

Roger jest ulubionym tenisistą wujka Rafy Nadala.


Toni Nadal zabrał głos w sprawie obecnej sytuacji. Rywalizacja ze względów bezpieczeństwa została zawieszona, ale większość tenisistów dostała pozwolenie na powrót na korty:

„Świat tenisa przeżywa nietypową sytuację. W tej chwili nie ma turniejów, a panowie nie mogą grać spotkań ITF. Nikt nie może grać, ale możemy trenować. W tej chwili postępujemy zgodnie z protokołami rządu i Ministerstwa Zdrowia. Bardzo cieszymy się z możliwości powrotu do treningów. Jeśli wszystko pójdzie według planu, możemy nie rywalizować przez kilka miesięcy, więc musimy wykorzystać ten czas na poprawę, żeby kiedy wszystko wróci do normy, być tak dobrze przygotowanym, jak to tylko możliwe.”

Według wujka Rafaela Nadala najlepszym tenisistą w historii jest Roger Federer:

„Prawda jest taka, że ​​moim zdaniem Roger Federer jest najlepszy w historii. Myślę, że zarówno Rod Laver, jak i Rafa są blisko, ale teraz uważam, że to Roger jest najlepszy. To wspaniały gracz, uwielbiam jego styl gry, ponieważ jest bardzo elegancki, ale także bardzo skuteczny. Muszę przyznać, że gdybym nie był wujkiem Rafy, to chciałbym, żeby Federer wygrywał każdy pojedynek.”

Toni docenił także Novaka Djokovica. Hiszpan zdradził, że jest on zawodnikiem bardzo ciężkim do pokonania:

„Nie chodzi tylko o ustalenie, kto jest najlepszy, ale także kogo trudniej pokonać. Dla nas Novak zawsze był najtrudniejszy, ponieważ kiedy gramy przeciwko Rogerowi, mamy plan taktyczny i wiemy, co robić, a przeciwko Novakowi zdarzają się chwile, kiedy w jego tenisie nie ma luk.”

gondar 2020-05-19 10:46:01
TRANSMISJE
30.05, 06:00 Eurosport 2 French Open
30.05, 07:00 Polsat Sport News Nitto ATP Finals
30.05, 09:30 Polsat Sport News Tennis United
30.05, 14:00 Eurosport 2 French Open
30.05, 22:30 Polsat Sport Extra BNP Paribas Open
31.05, 06:00 Eurosport 2 French Open