Thiem oburzony reakcją mediów

Thiem oburzony reakcją mediów

Dominic rozmawiał z dziennikarzem gazety L'Equipe.


Dominic Thiem zszokował ostatnio tenisowy świat wypowiedzią, że niekoniecznie chce pomóc niżej klasyfikowanym tenisistom: „Nie rozumiem, dlaczego powinienem dać im pieniądze.”.

Trzykrotny finalista imprez wielkoszlemowych udzielił później wywiadu dla francuskiego dziennika L’Equipe. Reprezentant Austrii zdradził, że zdanie zostało wyrwane z kontekstu:

„Nikt nie czytał całego mojego wywiadu, tylko wyrywki dostarczane przez wszystkie media. To po pierwsze było złe. Gdyby wszyscy przeczytali dokładnie to, co powiedziałem, wiedzieliby, że historia była zupełnie inna.

To oczywiste, że jest wielu graczy, którzy zasługują na tę pomoc, którzy walczą o to, aby stać się lepszymi każdego dnia. Ale myślę też, że żeby rozpocząć grę w tenisa i móc trenować w dzieciństwie, trzeba mieć ten przywilej już od tego momentu. Tenis jest bardzo drogim sportem. Rodzice lub sponsorzy muszą płacić od najmłodszych lat około 50 000 lub 75 000 euro. To nie jest łatwe.”

W trakcie swojej kariery Thiem przez prawie dwa lata brał udział w imprezach typu Futures i Challenger i ma różne doświadczenia z tego okresu:

„Jest wiele doświadczeń, o których nie chcę mówić publicznie, bo nie są ładne. Są naprawdę okropne. Dlatego wiem, że są zawodowcy, którzy nie zachowują się profesjonalnie, na co ten sport zasługuje. Nie są to wszyscy. Wielu graczy nie jest takich, ale są też inni i dlatego chcę mieć prawo wyboru komu pomagam.”

26-latek podkreślił, że poziom w tych zmaganiach jest naprawdę wysoki:

„Poziom w ATP Challenger Tour jest niesamowity. Jest tak wielu wspaniałych zawodników, że bardzo trudno jest wybrać jednego. Biorąc pod uwagę wysoki poziom, gracze powinni już teraz zarabiać więcej pieniędzy. Jeśli pojedziesz na imprezę z cyklu ATP Challenger z trenerem lub fizjoterapeutą, prawdopodobnie nie zarobisz żadnych pieniędzy, jeśli nie dotrzesz do finału. I to nie jest w porządku.”

Domi zorganizuje wraz ze swoim tatą turniej w Austrii dla młodych, utalentowanych zawodników, którego pula nagród będzie wynosiła około 150 000 euro:

„Udzielam tej pomocy, ponieważ oni na nią zasługują, a nie dlatego, że chcę mieć dobrą reputację.”

gondar 2020-05-20 12:33:46
TRANSMISJE
30.05, 06:00 Eurosport 2 French Open
30.05, 07:00 Polsat Sport News Nitto ATP Finals
30.05, 09:30 Polsat Sport News Tennis United
30.05, 14:00 Eurosport 2 French Open
30.05, 22:30 Polsat Sport Extra BNP Paribas Open
31.05, 06:00 Eurosport 2 French Open