Djokovic wydał kolejne oświadczenie

Djokovic wydał kolejne oświadczenie

"Myliliśmy się. Było za wcześnie."- takie słowa padły z ust Serba.


Novak Djokovic musi obecnie mierzyć się nie z najlepszym tenisistami na świecie, a falą ostrej krytyki. Serb był pomysłodawcą i organizatorem turnieju pokazowego Adria Tour, który został odwołany, po tym jak Grigor Dimitrov został zarażony COVID-19.

Już wcześniej wokół imprezy krążyło wiele kontrowersji, ponieważ gołym okiem widać było, że gracze nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa. Na zdjęciach widać ich było maseczek i w bliskim kontakcie, na przykład w trakcie koszykarskiego spotkania.

Ostatecznie okazało się, że zarażeni koronawirusem są także Novak i Jelena Djokovic i reszta rozgrywek zostaje wstrzymana. Liderowi rankingu ATP jest strasznie przykro ze względu na to co się stało:

„W momencie przyjazdu do Belgradu przeszliśmy testy. Mój wynik jest pozytywny, podobnie jak Jeleny, natomiast wyniki naszych dzieci są negatywne. Wszystko, co robiliśmy w przeciągu ostatniego miesiąca, robiliśmy z potrzeby serca i szczerymi intencjami.

Nasz turniej miał na celu zjednoczenie i jego przesłaniem była solidarność i współczucie dla całego regionu. Turniej został zaprojektowany tak, żeby pomóc zarówno początkującym, jak i przyszłym tenisistom z południowo-wschodniej Europy w uzyskaniu dostępu do niektórych rozgrywek tenisowych, podczas gdy toury są wstrzymywane z powodu sytuacji związanej COVID-19.

Wszystko to zrodziło się z filantropijnego pomysłu, tak aby skierować wszystkie zebrane fundusze dla ludzi w potrzebie. Jak zobaczyłem, jak wszyscy zdecydowanie zareagowali na to, to rozgrzało to moje serce. Zorganizowaliśmy turniej w momencie, gdy wirus osłabł. Wierzyliśmy, że warunki do przeprowadzenia touru są odpowiednie.

Niestety, ten wirus jest nadal obecny i jest to nowa rzeczywistość, z którą wciąż uczymy się żyć i radzić sobie. Mam nadzieję, że z czasem sprawy się uspokoją, tak abyśmy wszyscy mogli wznowić życie takim, jakim było. Jest mi niezmiernie przykro z powodu każdego indywidualnego przypadku zarażenia.

Mam nadzieję, że nie skomplikuje to niczyjej sytuacji zdrowotnej i że wszystko będzie dobrze. Pozostanę w izolacji przez następne 14 dni, a test powtórzę za 5 dni.”

gondar 2020-06-24 11:58:58
TRANSMISJE
12.07, 22:30 Polsat Sport News Tenis z archiwum
13.07, 03:00 Eurosport 2 Australian Open
13.07, 04:30 Eurosport 2 Ultimate Tennis Showdown
13.07, 05:30 Eurosport 2 Ultimate Tennis Showdown
13.07, 08:00 Polsat Sport News Tennis United
13.07, 10:30 Polsat Sport Extra Tennis United