Yastremska: Novak jest wspaniałym człowiekiem

Yastremska: Novak jest wspaniałym człowiekiem

Dayana, podobnie jak Vekic, pozytywnie wyraziła się o Serbie.


Dayana Yastremska postanowiła zabrać głos w sprawie Adria Tour. Według Ukrainki Novak Djokovic zasługuje na większy szacunek. Lider rankingu ATP w trakcie całej kariery mocno przyczyniał się do rozwoju tenisa.

Na jego pomoc mogły liczyć również szpitale w trakcie pandemii koronawirusa. Źle wypadła jednak pokazówka zorganizowana przez 33-latka z Belgradu. Nole stosował się do zaleceń serbskich i chorwackich rządów, które okazały się zbyt swobodne.

W trakcie imprezy COVID-19 zaraziło się kilka osób, w tym także Djokovic. Internauci nie zostawili na Serbie suchej nitki. Spłynęła na niego ogromna fala krytyki. 20-latka urodzona w Odessie postanowiła wesprzeć Djoka:

„To ryzyko jest obecne w naszym codziennym życiu: na ulicy, w parku, w supermarkecie, restauracji, na plaży czy w klubie nocnym. To straszne patrzeć na to, przez co przechodzi Novak. Całą winę ponosi za to osoba, która chciała przynieść tylko ludziom radość i pozytywne emocje. W momencie, kiedy wszyscy w moim kraju nagle zaczęli zapominać o kwarantannie. A teraz, zamiast wsparcia w walce z chorobą, dostaje tylko słowa krytyki. To za dużo dla osoby, która pisze historię tenisa, dla zawodnika, który jest w sercach milionów oddanych fanów. Wszyscy zapominają, jak wiele oddał na walkę z pandemią i jak wiele zrobił dla rozwoju tenisa.
Moi drodzy fani i czytelnicy, ludzie, których znam, i ci, którzy słyszeli o mnie po raz pierwszy! Rok 2020 przyniósł nam niesamowite zmiany w naszym życiu. Stanęliśmy w obliczu zagrożenia, które na zawsze zmieniło nasze życie. Cała planeta walczy z wirusem i jestem pewna, że wkrótce zostanie on wyeliminowany. Jedyne, co jest teraz ważne – to pamiętać, że jesteśmy silni dzięki naszej dobroci i wsparciu. Zawsze walczyliśmy, dostosowywaliśmy się i wspólnie pokonywaliśmy wyzwania. To właśnie to nas pchało na przód. I na tym właśnie polega nasza siła.
Jestem pewna, że gospodarze turnieju nie chcieli, żeby to wszystko miało miejsce, ale niestety tak było. Wszyscy zdobyliśmy doświadczenie, które będzie brane pod uwagę przez zawodników i kibiców podczas nachodzących wydarzeń. Chciałabym życzyć Novakowi, jego rodzinie i jego teamowi szybkiego powrotu do zdrowia!
Novak, masz wspaniałą duszę i jesteś wspaniałym człowiekiem!”

View this post on Instagram

❗️❗️❗️CONCLUSION OF THE STATEMENT IS IN THE COMMENTS❗️❗️❗️ When you are famous, when you compete at the top level, the eyes of a thousand are inevitably chained to you. The first one has to accept the role of the ambassador of a sort, while he becomes a role model for many.
It doesn’t matter if you play at side court or in the central arena – as a tennis player, you always try to show the best you can and share the emotions with your team and other people around you.
Tennis is an incredible sport, with a long history and unique culture. Things that are happening in the world this year are unthinkable and are undoubtfully a massive blow to our favorite sport.
Every tennis player had their plans, aspirations, and goals for this year. Now, and I am sure about that, every one of us has only these questions in the head. These questions are: “When we start playing and giving people joy and inspiration?” and “When we will finally start to do our favorite thing?”. I am afflicted and upset by the situation that has emerged around the organization of the “Adria Tour” tournament in Serbia. The organizers and players of the event found themselves under tremendous pressure. It is somehow even getting out of sight that this competition was held in compliance with country’s norms and regulations. If I had an opportunity to host the same kind of tournament, I would not hesitate a second.
I am the head and organizer of “Diya” Charity Foundation that directly helped people at the course of the pandemic. I also created a clip to educate people about a virus. I know that this threat is severe and invisible, which makes it dangerous. However, I am also perfectly aware that we live in the age of liberty when everyone can make their own decisions and can become whoever he wants. I would not be a tennis player today if this freedom did not occur twenty-nine years ago in my country. It is this freedom and independence that demands that everyone should be responsible for themselves and their actions. It means that everyone has a right of choice and personal responsibility.
In that situation, anyone could get infected.

A post shared by Dayana Yastremska 👑 (@dayana_yastremskay) on

gondar 2020-06-26 14:09:54
TRANSMISJE
13.07, 03:00 Eurosport 2 Australian Open
13.07, 04:30 Eurosport 2 Ultimate Tennis Showdown
13.07, 05:30 Eurosport 2 Ultimate Tennis Showdown
13.07, 08:00 Polsat Sport News Tennis United
13.07, 10:30 Polsat Sport Extra Tennis United
13.07, 11:00 Eurosport 1 Ultimate Tennis Showdown