Danilovic: Nie wyszło tak, jak tego pragnęliśmy

Danilovic: Nie wyszło tak, jak tego pragnęliśmy

Olga życzy Novakowi Djokovicowi szybkiego powrotu do zdrowia.


Olga Danilovic była jedną z uczestniczek w Adria Tour. Nastolatka brała udział w serbskiej części imprezy, a następnie udała się także do Zadaru. Sklasyfikowana na 170. miejscu w rankingu WTA Olga jest bardzo wdzięczna Novakowi Djokovicowi za zaproszenie.

Serbka postanowiła wesprzeć swojego rodaka w tym trudnym czasie. 33-latek musi radzić sobie z falą krytyki, po odwołaniu turnieju z powodu zarażeń Covid-19. Danilovic opublikowała na Instagramie list do lidera rankingu ATP:

„Drogi Nole,
Przede wszystkim życzę tobie, członkom twojej rodziny, twojemu teamowi, Grigorowi, Bornie i wszystkim, którzy walczą z Covid-19, szybkiego powrotu do zdrowia. Przyczyniliśmy się do wydarzenia, którego ostatecznym celem było zebranie funduszy na cele humanitarne. Nie wyszło tak, jak wszyscy tego pragnęliśmy, ale wiem też, że wszyscy staraliśmy się przestrzegać zalecanych środków.

Każdy kibic otrzymał przy wejściu maskę i instrukcje i miał możliwość dezynfekowania rąk na każdym kroku. Dlatego przenoszenie odpowiedzialności na jedną osobę jest nieeleganckie. Wszyscy mogli używać tych masek bądź nie przychodzić na turniej, jeśli nie chcieli!

Wszyscy jesteśmy za to odpowiedzialni, podobnie jak cały świat jest odpowiedzialny za rozprzestrzenianie się pandemii.
Byłam świadkiem, jak bardzo się starałeś i chciałeś dać każdemu dziecku uśmiech i miłe słowo oraz starałeś się być cierpliwym dla wszystkich. Szanowałeś każdego, kto się do ciebie zbliżył. Grigor został bardzo ciepło przyjęty w Belgradzie i odwzajemnił się swoją bezpośredniością i mam szczerą nadzieję, że wkrótce poczuje się lepiej.

Borna była dla nas wszystkich prawdziwym gospodarzem, podobnie jak Chorwacka Federacja Tenisowa i inni zawodnicy i dziękuję za to wszystkim. Wszyscy uczestnicy, członkowie organizacji i widzowie docenili wielkość Twojego pomysłu. Chciałeś pomóc tym, którzy tego potrzebują, poprzez to co robimy najlepiej, czyli grę w tenisa.

Jako profesjonalni sportowcy jesteśmy przyzwyczajeni do uczciwej gry, a ten podstępny przeciwnik zatrzymał życie całej planety, dzięki czemu znacznie większa liczba ludzi potrzebuje pomocy. Dlatego chcę powtórzyć, że byłam zaszczycona, że mnie zaprosiłeś i uwierzyłeś, że razem możemy pomóc zarażonym ludziom.

Niektóre rzeczy nie będą już takie same, przede wszystkim lista prawdziwych przyjaciół.

Mam nadzieję, że wkrótce będę miała okazję dzielić z tobą kort w lepszym świecie. Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia,

Twoja przyjaciółka Olga.”

View this post on Instagram

Dragi Nole, Pre svega tebi,clanovima tvoje porodice,tvog tima, Grigoru,Borni i svima koji biju bitku sa Covid-19 zelim brz oporavak.Zelim da ti se zahvalim na pozivu da ucestvujem u humanitarnom projektu Adria Tour i ukazanom poverenju da moje prisustvo i igra mogu da doprinesu velicini dogadjaja i krajnjem cilju,a to je bilo prikupljanje sredstava u humanitarne svrhe. Na kraju nije ispalo onako kako smo svi zeleli ali takodje znam da smo se svi trudili da se pridrzavamo propisanih mera. Vec je receno,ali ponovicu,svaki gledalac je na ulazu dobijao masku i uputstva i mogao je dezinfikovati ruke na svakom koraku. Zato je ruzno prebacivati odgovornost na jednu osobu,svako je imao izbor da upotrebi tu masku ili cak i da ne dodje na turnir ako ne zeli! Zbog toga smo svi odgovorni,bas kao sto je i ceo svet odgovoran za sirenje pandemije. Bila sam svedok koliko se pre svih ti, nisi stedeo, da svakom klincu podelis osmeh i po koju lepu rec i da si imao strpljenja za svakoga. Ja sam mozda i prosla bolje sto nije svaki gledalac pozeleo da me dotakne kao bozanstvo,da me ponesto upita ili procita sta mi je posvetio. Ti si imao postovanja za svakoga ko ti se obratio. Grigor je u Beogradu zaista toplo docekan i on je to uzvratio svojom neposrednoscu i iskreno se nadam da ce mu uskoro biti bolje. A Borna je u Zadru bio pravi domacin svima nama bas kao i teniski savez Hrvatske i ostali igraci i svima zelim da se zahvalim na tome. Svi ucesnici, clanovi organizacije i gledaoci su prepoznali velicinu i dobrodusnost tvoje ideje da kroz ono sto najbolje radimo,a to je da igramo tenis,pomognemo onima kojima je to potrebno. Mi,kao profesionalni sportisti,navikli smo da poznajemo protivnika sa druge strane mreze,da znamo koja mu je taktika i da se sportski nadmecemo. Navikli smo na fer plej,a ovaj podmukli protivnik zaustavio je zivot cele planete,a samim tim i ucinio da je mnogo vecem broju ljudi potrebna pomoc. Zbog toga zelim da ponovim da mi je bila cast sto si me pozvao i verovao da zajedno mozemo da pomognemo ljudima koji su ugrozeni.Posle ovoga neke stvari nece biti isti,pre svega, veruj mi, spisak pravih prijatelja.

A post shared by Olga Danilovic (@danilovicolga) on

gondar 2020-06-27 11:26:04
TRANSMISJE
12.07, 22:30 Polsat Sport News Tenis z archiwum
13.07, 03:00 Eurosport 2 Australian Open
13.07, 04:30 Eurosport 2 Ultimate Tennis Showdown
13.07, 05:30 Eurosport 2 Ultimate Tennis Showdown
13.07, 08:00 Polsat Sport News Tennis United
13.07, 10:30 Polsat Sport Extra Tennis United