Goffin skłonny do gry w US Open

Goffin skłonny do gry w US Open

David rozważa podróż w sierpniu do Nowego Jorku.


W sierpniu rywalizacja ma zostać wznowiona. Przed wielkoszlemowym US Open panowie mają mieć możliwość gry w Citi Open, a także w Western&Southern Open. Będzie jednak narzuconych wiele zasad bezpieczeństwa, przez co gracze rozważają czy ich podróż do USA ma sens.

Notowany w TOP 10 David Goffin bardzo chce znów grać:

„Warunki będą trudne, ale ja chcę grać. Musimy jeszcze wszystko omówić z moim zespołem. Musimy wyłożyć wszystkie karty na stół, zanim podejmiemy decyzję. Warunki będą trudne do sprostania, ponieważ wszyscy zgromadzimy się w tym samym hotelu, będą narzucone zasady bezpieczeństwa zdrowotnego i być może ograniczone teamy. Możemy również wynająć dom, taki jak na Wimbledonie, ale musimy się temu jeszcze uważnie przyjrzeć, czy będzie miało to sens, jeśli chodzi o transport i dostęp do obiektów.”

Decyzję Belga mamy poznać w przeciągu kilku najbliższych dni:

„Miejmy nadzieję, że z czasem sytuacja będzie coraz lepsza. US Open bez publiczności nie będzie jak inne US Open. Będziemy musieli zobaczyć plusy i minusy tych zmian. Z drugiej strony, w przeciągu trzech tygodni skumulowanych zostanie prawie 3500 punktów, a następnie kolejny turniej wielkoszlemowy. Może być kilku nieobecnych, ale nie sądzę, żeby było ich zbyt wielu. Turniej wielkoszlemowy… Ostatecznie wszyscy chcą w nim zagrać. Z moją decyzją jest teraz 50/50, choć bardziej skłaniam się ku uczestnictwu, bo chcę grać ponownie. Podejmiemy decyzję w przeciągu kilku najbliższych dni.”

gondar 2020-06-28 09:35:03
TRANSMISJE
12.07, 22:30 Polsat Sport News Tenis z archiwum
13.07, 03:00 Eurosport 2 Australian Open
13.07, 04:30 Eurosport 2 Ultimate Tennis Showdown
13.07, 05:30 Eurosport 2 Ultimate Tennis Showdown
13.07, 08:00 Polsat Sport News Tennis United
13.07, 10:30 Polsat Sport Extra Tennis United