Raonic miał możliwość gry w Adria Tour

Raonic miał możliwość gry w Adria Tour

Milos uznał jednak, że podróż na drugi koniec świata nie ma sensu.


Milos Raonic udzielił wywiadu dla programu informacyjnego TSN. Kanadyjczyk urodzony w Podgoricy wyjawił, że nigdy nie miał możliwości gry przed swoją rdzenną publicznością i zastanawiał się nad udziałem w Adria Tour::

„Nigdy w życiu nie miałem możliwości gry przed moimi kuzynami, bo jak wszyscy wiedzą, urodziłem się w Czarnogórze. Nigdy nie grałem przed moją babcią, wujkami, ciotkami i kuzynami, więc bardzo poważnie myślałem o zagraniu w turnieju. W końcu zdecydowałem się nie grać, bo nie chciałem latać w tej sytuacji dookoła świata. Czułem, że jest to niepotrzebne ryzyko i będą jeszcze kolejne okazje do zabawy, gdy sprawy zaczną toczyć się nieco lepiej.”

Finalista Wimbledonu 2016 był zdziwiony, że Adria Tour mogło obserwować tak wielu kibiców:

„Rozumiem, że zdecydowana większość turniejów pokazowych była rozgrywana bez publiczności, a jak zobaczyłem dużą liczbę osób podczas Adria Tour byłem bardzo zaskoczony. Osobiście nie czułbym się komfortowo grając w tenisa przed tak wieloma osobami, zdając sobie sprawę jaka jest sytuacja na świecie, jeśli chodzi o pandemię koronawirusa.”

Według Milosa niektóre komentarze w kierunku Novaka Djokovica były zbyt ostre:

„Bez wątpienia niektóre komentarze były bardzo niesprawiedliwe. Były inne rzeczy, które mogły to spowodować. Może Nole grający w koszykówkę złapał wirusa i nikt o tym nie wiedział. Żyjemy w czasach, w których społeczeństwo ciągle szuka winowajcy za wszystko. Wszyscy zdali sobie sprawę, że gra w tenisa przed publicznością w tej chwili nie ma sensu.”

Serb był przeciwnikiem gry w Nowym Jorku:

„Wiem, że Djokovic był jednym z zawodników, którzy byli przeciwni podróży do Nowego Jorku, żeby zagrać w US Open, po tym jak zobaczyliśmy jakie warunki nam narzucili. Powiedział, że to niemożliwe, żeby turniej wielkoszlemowy był rozgrywany w ten sposób. Po tym wszystkim, co się stało, myślę, że Nole stracił w oczach touru. Nie mam nic przeciwko niemu i i myślę, że bardzo dobrze nas prowadził w ostatnich miesiącach, ale myślę, że teraz będzie potrzebował wielu rzeczy, aby odzyskać zaufanie wszystkich.”

gondar 2020-06-29 12:27:42
TRANSMISJE
12.07, 22:30 Polsat Sport News Tenis z archiwum
13.07, 03:00 Eurosport 2 Australian Open
13.07, 04:30 Eurosport 2 Ultimate Tennis Showdown
13.07, 05:30 Eurosport 2 Ultimate Tennis Showdown
13.07, 08:00 Polsat Sport News Tennis United
13.07, 10:30 Polsat Sport Extra Tennis United