Federer: To końcówka mojej kariery

Federer: To końcówka mojej kariery

Roger był gościem w kanale telewizyjnym SRF.


Roger Federer był ostatnio gościem szwajcarskiego radia Schweizer Radio und Fernsehen. Były lider światowej klasyfikacji jest zmotywowany przed powrotem do rywalizacji. 38-latek chce wystąpić w Australian Open i w jednej imprezie poprzedzającej zmagania na kortach Melbourne Park:

„Moim głównym celem jest powrót 1 stycznia na 100%. Mam teraz przed sobą 20-dniowy blok fitnessu. Przede mną jeszcze długa droga, ale jestem gotowy. Mam nadzieję, że po powrocie nadal będę w stanie grać dobrego tenisa. (śmiech)”

Reprezentant Szwajcarii jest zmęczony pytaniami o koniec kariery. Roger zdaje sobie sprawę, że jest na ostatnim etapie swojej wybitnej kariery:

„Od czasu wygrania Rolanda Garrosa w 2009 roku prasa cały czas przytacza tę kwestię. To całkiem jasne, że to końcówka mojej kariery. Nie jestem w stanie powiedzieć, czy koniec mojej kariery nastąpi za dwa lata, ponieważ planuje wszystko rok po roku. W tej chwili nadal jestem szczęśliwy. Kiedy moje ciało przestanie odpowiadać, wtedy odpuszczę.”

Igrzyska Olimpijskie w Tokio przez pandemię koronawirusa zostały przesunięte na 2021 rok. Córeczki dwudziestokrotnego mistrza imprez wielkoszlemowych bardzo chciałaby wybrać się na podróż do Japonii:

„Nie skupiam się na przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich. Kiedy jesteś w tourze od 20 lat, jesteś wdzięczny za to, że masz  kolejny spokojny rok. Prawdziwe przygotowania zaczynają się na trzy miesiące przed Igrzyskami. Nie myślisz o nich wcześniej. Igrzyska Olimpijskie zawsze są bardzo wyjątkowe. Z niecierpliwością czekam na to, co stanie się w Tokio i mam szczerą nadzieję, że odbędą się one w 2021 roku. Moje córki bardzo by chciały pojechać. Ciągle o tym mówią. Jedna z nich chciała się nawet nauczyć japońskiego.”

Tenis będzie obecny w życiu Federera nawet jak zabraknie go na światowych kortach:

„Kiedy będę starszy, to jestem pewien, że nadal będę grał w tenisa, ale nie będę już trenował, będę tylko grał. Fakt, że nie będę ciągle nad czymś pracował, tylko będę bawił się z przyjaciółmi, będzie całkiem ciekawym posunięciem.”

gondar 2020-07-26 12:15:25
TRANSMISJE
10.08, 07:07 Polsat Sport News Tennis United
10.08, 10:30 Polsat Sport Extra Tennis United
10.08, 10:35 TVP Sport 31st Palermo Ladies Open
11.08, 07:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
11.08, 10:07 Polsat Sport News Tennis United
12.08, 09:07 Polsat Sport News Tennis United