Murray wyraził chęć gry w mikście

Murray wyraził chęć gry w mikście

Andy jest fanem pojedynków gry mieszanej.


Andy Murray nigdy nie ukrywał, że jest wielkim fanem spotkań gry mieszanej. Trzykrotny mistrz turniejów wielkoszlemowych chciałby, żeby było więcej takich starć:

„Umieszczanie meczów tenisowych przy udziale takich osób jak na przykład Serena Williams i Roger Federer na tym samym korcie to genialny pomysł, jeśli chodzi o nasz sport, nawet jeśli tego teraz nie robimy. Możemy tego dokonać. Niekoniecznie każdego tygodnia, ale nawet od czasu do czasu. Jest to opcja, którą powinniśmy szczegółowo przeanalizować. To byłoby wspaniałe.”

Szkot bardzo lubił turniej Hopman Cup. 33-latek pochodzący z Dunblane wygrał w tej imprezie dla Wielkiej Brytanii aż 18 konfrontacji:

„Myślę, że przez obecny system, sport traci wielką szansę. Na przykład Puchar Hopmana, był moim zdaniem genialnym wydarzeniem. Zawodnicy bardzo je lubili. Jedyna rzecz, która mi się nie podobała, to to, że czasami atmosfera na pokazówce była zbyt napięta. Grałem w tym turnieju wiele razy i zawsze byłem zachwycony, to było świetne wydarzenie.”

Marzeniem Andy’ego jest udział największych gwiazd w pojedynkach gry mieszanej:

„Chciałbym na przykład zobaczyć jak Rafa gra z jedną z najlepszych zawodniczek. Dzień, w którym zobaczyłem Rogera i Serenę grających razem, był fantastyczny. Wydawali się być zainteresowani tym, co robią i jestem pewny, że bardzo im też się to podobało. Myślę, że to samo można by zrobić w golfie. To byłoby interesujące zobaczyć mieszaną imprezę Ryder Cup.”

gondar 2020-07-30 09:35:54
TRANSMISJE
09.08, 19:30 TVP Sport 31st Palermo Ladies Open
10.08, 07:07 Polsat Sport News Tennis United
10.08, 10:30 Polsat Sport Extra Tennis United
10.08, 10:35 TVP Sport 31st Palermo Ladies Open
11.08, 07:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
11.08, 10:07 Polsat Sport News Tennis United