Mutua Madrid Open pod znakiem zapytania

Mutua Madrid Open pod znakiem zapytania

Na ten moment nie wiadomo czy turniej odbędzie się.


W ostatnich dniach pojawiły się wątpliwości czy Mutua Madrid Open dojdzie do skutku. Hiszpańskie media podały informacje, że rząd Madrytu wysłał list z zaleceniem do organizatorów imprezy, aby wstrzymać wrześniowe rozgrywki z powodu niepewności i rosnących przypadków osób zarażonych koronawirusem. Dziś turniej wydał oficjalne oświadczenie:

„Od czasu zmiany harmonogramu Mutua Madrid Open z powodu pandemii COVID-19, organizatorzy współpracowali z ATP i WTA, aby zorganizować turniej od 12 do 20 września, według zreorganizowanego kalendarza.

Podczas całego procesu organizatorzy Mutua Madrid Open pozostawali w ścisłym kontakcie z właściwymi organizacjami zdrowotnymi w Madrycie, reprezentowanymi przez Zastępcę Sekretarza Zdrowia Publicznego Antonio Zapatero, oraz z Narodową Radą Sportu (CSD). Wymienione organizacje zawsze wykazywały współpracę na najwyższym poziomie, rozwiązując wszystkie problemy zgłaszane przez organizatorów i przez cały czas ułatwiając proces, aby móc przeprowadzić Mutua Madrid Open 2020.

Na ostatnim spotkaniu, 29 lipca, w związku ze wzrostem liczby przypadków COVID-19 w Madrycie w ostatnich dniach, organizatorzy Mutua Madrid Open wyrazili obawy w związku z możliwością rozegrania turnieju bez problemów zdrowotnych, które mogą mieć wpływ na zawodników, kibiców i personel. W związku z tą sytuacją organizatorzy Mutua Madrid Open zwrócili się o pomoc do Antonio Zapatero, zastępcy sekretarza ds. zdrowia publicznego, i doradzono im, aby nie organizować turnieju ze względu na obecny trend ilości przypadków osób zarażonych COVID-19.

Tak jak podczas całego procesu, organizatorzy Mutua Madrid Open skorzystali ze współpracy i pomocy rządu Madrytu w analizie sytuacji, która niestety pogarsza się z dnia na dzień. Ponieważ nie można zagwarantować pozytywnej zmiany tej sytuacji w najbliższych tygodniach, organizatorzy Mutua Madrid Open chcieli podjąć decyzję w odpowiednim czasie.

Przez cały czas organizatorzy Mutua Madrid Open cenili wsparcie kompetentnych organizacji zdrowotnych w Madrycie i uwzględniali opinie ekspertów, zawsze zastrzegając sobie prawo do podjęcia ostatecznej decyzji w sprawie organizacji Mutua Madrid Open.

W świetle rad właściwych organizacji zdrowotnych i biorąc pod uwagę trudną sytuację spowodowaną przez COVID-19 (ze znacznym wzrostem przypadków w Madrycie i całej Hiszpanii), organizatorzy Mutua Madrid Open analizują i dokładnie oceniają wszystkie możliwe opcje, koncentrując się na zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim osobom zaangażowanym w przebieg turnieju.

Ostateczna decyzja dotycząca organizacji turnieju Mutua Madrid Open 2020 należy do Iona Tiriaca i Super Slam Ltd., posiadacza licencji turnieju.”

karo 2020-08-01 12:00:48
TRANSMISJE
27.01, 11:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
28.01, 08:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
29.01, 07:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
31.01, 00:30 Eurosport 2 Gippsland Trophy
31.01, 06:00 Canal+ Sport Rogers Cup
31.01, 07:00 Canal+ Sport Gippsland Trophy