Niepewny występ Sereny w Paryżu

Niepewny występ Sereny w Paryżu

Młodsza z sióstr Williams nie wie czy poleci do Europy.


Serena Williams w poniedziałek zameldowała się w 53. wielkoszlemowym ćwierćfinale. Reprezentantka gospodarzy w trzech setach rozprawiła się z dobrze dysponowaną Marią Sakkari. Na konferencji prasowej była liderka światowej klasyfikacji nie chciała rozmawiać o dyskwalifikacji Novaka Djokovica:

„Nie zamierzam poruszać tego tematu. Zostawię to wam. Po prostu nie zamierzam o tym mówić.”

French Open 2020 rusza pod koniec września. Zawodnicy będą mogli mieszkać w Paryżu tylko w dwóch wyznaczonych hotelach. Nie będzie opcji wynajęcia prywatnej apartamentu, tak jak to miało miejsce podczas US Open. Serena była trochę rozczarowana tym faktem:

„Miałam nadzieję, że będę mieszkała w apartamencie w Paryżu. Wiem, że Francuzi robią co mogą, ale jest ciężko. Podczas tej pandemii każdy kraj stara się robić co w jego mocy, więc nie mogę wskazywać palcem i mówić im co mają robić. To nie ja prowadzę turniej.”

Zdaniem młodszej sióstr z Williams to trochę nie fair, że fani będą mieli wejście na obiekt, a tenisiści będą zamknięci w specjalnej „bańce”:

„Jeśli będą kibice, to myślę, że moglibyśmy mieszkać gdzieś indziej, tak. To ciekawe: nie ma tu prywatnych apartamentów, ale są kibice. Jestem bardzo konserwatywną osobą, ponieważ mam poważne problemy zdrowotne. Staram się trzymać z dala od miejsc publicznych, bo kilka razy było ze mną dość kiepsko i byłam w szpitalu. Nie chcę tak znowu skończyć, więc staram się trzymać większy dystans od innych.

Jeśli chodzi o Rolanda Garrosa, to podejmę decyzję najlepszą dla mojego zdrowia. Może porozmawiam z organizatorami, żeby zobaczyć, jak zamierzają to rozegrać z fanami, jak będziemy chronieni. Muszą sami podjąć najlepszą decyzję, a ja muszę zobaczyć, co jest dla mnie najlepsze. Ale myślę, że będzie dobrze.”

Na razie nie wiadomo czy 38-latka wystąpi w Internazionali BNL d’Italia:

„To dobre pytanie. Szczerze mówiąc, nie wiem co ci odpowiedzieć. Kocham Rzym, mam tam wielu przyjaciół, ale nie wiem. Idę z dnia na dzień, mimo że jest wiele rzeczy na poziomie organizacyjnym, które musimy wziąć pod uwagę. Nie wiem, jak zorganizują wszystko w Rzymie, jeśli uda mi się zabrać tam moją córkę, to będzie to interesujące.”

gondar 2020-09-08 14:08:46
TRANSMISJE
01.10, 22:30 Eurosport 1 French Open
01.10, 23:15 Eurosport 1 Eurosport Cube
01.10, 23:30 Eurosport 2 French Open
02.10, 01:30 Eurosport 1 French Open
02.10, 03:30 Eurosport 2 French Open