Medvedev: Wszystko jest w porządku

Medvedev: Wszystko jest w porządku

Daniil korzystał w konfrontacji z Rublevem z przerw medycznych.


Daniil Medvedev w ćwierćfinale US Open 2020 rozprawił się bez straty seta ze swoim przyjacielem, Andreyem Rublevem. Młodszy z reprezentantów Rosji potrafił jednak w dwóch setach doprowadzić do rozgrywek tie-breakowych. Spotkanie było intensywne i Daniil potrzebował przerw medycznych.

Miał bowiem problem z prawym ramieniem i skurczami w nodze. Po konfrontacji było już wszystko dobrze ze zdrowiem 24-latka:

„Nie, wszystko jest w porządku. Po prostu poczułem się trochę zmęczony pod koniec trzeciego seta, ponieważ to spotkanie było bardzo fizyczne. Ramię zaczęło mnie trochę boleć, ale poprosiłem o fizjoterapeutę i on się mną zajął. Miałem też skurcze, ale masaż, który mi zrobił, zadziałał. W końcu zakończyłem na 100%.”

Novak Djokovic został zdyskwalifikowanych w czwartej rundzie. Finalista US Open 2019 nie odebrał tych wydarzeń, jako większej szansy dla siebie na zdobycie w Nowym Jorku trofeum:

„Nie, nie bardzo. Novak nie był nawet po mojej stronie drabinki. Żeby się z nim zmierzyć, musiałbym dostać się do finału. Jeśli tam dotrę, a Djokovica już nie ma, to wtedy będę mógł powiedzieć, że mam trochę większe szanse, niż jakby on był. Nadal mam do rozegrania półfinał. Tak do tego podchodzę, patrzę tylko na mój najbliższy mecz. W tym roku patrzyłem tylko na pierwszą i drugą rundę. Kiedy mówią mi, że jeśli jestem po tej samej stronie drabinki co Thiem albo Djokovic, to mnie to nie obchodzi. Idę z meczu na mecz.”

W trakcie konferencji prasowej Medvedev nie wiedział z kim zmierzy się w półfinale. Opowiedział więc odrobinę i o Thiemie i o de Minaurze:

„Thiem i Alex (De Minaur- przyp. red.) to dwaj bardzo różni rywale. Dominic jest bardzo agresywny. Sporo atakuje z forehandu. De Minaur gra bardzo blisko linii i gra bardziej defensywnie. Pod względem prędkości, jest jednym z najszybszych na korcie.”

gondar 2020-09-10 16:54:59
TRANSMISJE
24.09, 22:00 Polsat Sport News Hamburg European Open
24.09, 23:05 Eurosport 1 French Open
25.09, 01:30 Eurosport 2 French Open
25.09, 03:00 Eurosport 1 French Open
25.09, 05:00 Eurosport 2 French Open
25.09, 07:00 Eurosport 1 French Open