Vika: Uwielbiam grać przeciwko Serenie

Vika: Uwielbiam grać przeciwko Serenie

Azarenka o finał US Open 2020 zagra z 38-latką.


Victoria Azarenka w półfinale US Open 2020 spotka się z Sereną Williams. Panie zagrają przeciwko sobie po raz 23. W wygranych konfrontacjach prowadzi bardziej utytułowana Amerykanka 18-4. Białorusinka nie może się doczekać tego starcia:

„Uwielbiam grać przeciwko Serenie. Myślę, że rozgrywałyśmy niesamowite spotkania. Zawsze na wspaniałych kortach. Miałyśmy niesamowite batalię, ponieważ jest ona jedną z najlepszych zawodniczek w historii tenisa i zawsze sprawia, że grasz do granic swoich możliwości. Minęło sporo czasu od naszego ostatniego meczu. Chyba to było w Indian Wells i w tym czasie obie nie byłyśmy w najlepszym stanie. Półfinał turnieju wielkoszlemowego to bardzo ważna konfrontacja i jestem pewna, że będzie to wielka walka. Nie mogę się doczekać, kiedy wyjdę na kort i zagram.”

W ćwierćfinale 31-latka urodzona w Mińsku nie dała szans na zwycięstwo Elise Mertens. Vika stara się czerpać radość z każdego pojedynku, który rozgrywa:

„W każdym pojedynku, w którym gram, staram się dobrze bawić. Nie obchodzi mnie wynik i czy wygrałem dzisiaj z problemami czy nie. Największym szczęściem dla mnie jest wychodzenie na kort i granie w tenisa. Myślę, że dzisiaj grałam z dużą precyzją. Bardzo dobrze poruszałam się po korcie i czułam piłkę przy każdym strzale. Wydaje mi się, że grałam bardzo dobrze i że idę w tym US Open w dobrym kierunku.”

Od startu Western&Southern Open 2020 Azarenka nie przegrała ani jednego starcia. Była liderka rankingu WTA starcia się nie patrzyć na statystki:

„Jestem w świetnej formie. Szczerze mówiąc, nie liczę zwycięstw. To prawda, że przed Western&Southern Open przez rok nie udało mi się odnieść żadnej wygranej, ale nie chcę patrzeć wstecz. Nie ma sensu patrzeć na coś, co już się stało. Teraz jestem bardzo zadowolona ze sposobu w jaki gram i jestem bardzo podekscytowana przed każdym meczem, którym gram.”

gondar 2020-09-10 11:03:40
TRANSMISJE
01.10, 22:30 Eurosport 1 French Open
01.10, 23:15 Eurosport 1 Eurosport Cube
01.10, 23:30 Eurosport 2 French Open
02.10, 01:30 Eurosport 1 French Open
02.10, 03:30 Eurosport 2 French Open