Osaka: To był mecz wysokiej jakości

Osaka: To był mecz wysokiej jakości

Naomi zatrzymała bardzo dobrze dysponowaną Jennifer Brady.


Naomi Osaka w półfinale US Open 2020 zmierzyła się z Jennifer Brady. Obie tenisistki bardzo dobrze prezentowały się w tej konfrontacji, ale ostatecznie górą była dwukrotna mistrzyni zmagań wielkoszlemowych. 22-latka pochwaliła po meczu postawę Amerykanki:

„To był mecz wysokiej jakości. Czułam, że poziom Jennifer ani razu nie spadł, niezależnie od tego jak ja grałam. Przypominało mi to bardzo mecz, który rozegrałam z Petrą Kvitovą w Australii. W przeciwieństwie do tego pojedynku, czułam, że Brady była bardzo solidna przez cały czas. Myślę, że miała nawet swoje szanse.”

Japonka w trakcie tego starcia przeczuwała, że nie zakończy się ono w dwóch setach:

„Nie jestem pewna, czy czuję emocje podczas meczu, ale to przynosi mi szczęście. Czasami czuję, że nie mam wyboru i muszę grać tak mocno jak tylko potrafię, ponieważ mój przeciwnik nie odpuści mi, jeśli nie dam z siebie 100%. Zazwyczaj, jeśli skoncentruję się tak mocno, jak tylko potrafię, to mecz powinien się zakończyć w dwóch setach, ale tutaj czułam, że to nie wystarczy. Szczerze mówiąc, to nawet trochę zabawne było widzieć jak wysoki poziom prezentowała moja przeciwniczka. Jesteśmy w końcowej fazie turnieju i to normalne. To była dobra zabawa.”

O tytuł nowojorskiej imprezy Naomi będzie walczyła z Victorią Azarenką:

„Grałam z nią kiedyś podczas Rolanda Garrosa. Tak właściwie grałam z nią dwa razy, ale mecz z Paryża jest najnowszy, więc to ten, który najbardziej pamiętam. Teraz wydaje się bardzo pewna siebie na korcie. Znów porusza się bardzo dobrze, ale staram się nie myśleć o innych meczach, zaraz po odniesieniu zwycięstwa. To oczywiste, że stawienie jej czoła będzie bardzo skomplikowane.”

Finał US Open 2020 zaplanowany jest na sobotę na godzinę 22:00 czasu polskiego. Spotkanie będzie można śledzić w stacji Eurosport 1.

gondar 2020-09-11 11:10:29
TRANSMISJE
25.09, 01:30 Eurosport 2 French Open
25.09, 03:00 Eurosport 1 French Open
25.09, 05:00 Eurosport 2 French Open
25.09, 07:00 Eurosport 1 French Open
25.09, 08:30 Eurosport 2 French Open
25.09, 11:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered