Serena będzie walczyła o tytuł RG

Serena będzie walczyła o tytuł RG

Amerykanka będzie jedną z gwiazd w nadchodzącym French Open.


Serena Williams w półfinale US Open 2020 prezentowała bardzo dobry tenis. Mimo wszystko reprezentantka gospodarzy musiała uznać wyższość świetnie dysponowanej Victorii Azarenki i straciła tym samym szansę na 24. wielkoszlemowe trofeum. 38-latka postanowiła, że poleci do Paryża i zagra we French Open:

„Tak, zaczęłam bardzo mocno. Ale ona nadal walczyła. Zmieniła się i zaczęła grać coraz lepiej. Może w pewnym momencie za bardzo sobie poluzowałam. Ale grała bardzo dobrze. To oczywiście rozczarowujące. Jednocześnie zrobiłam dzisiaj wszystko co mogłam. W poprzednich starciach, kiedy byłam blisko, czułam, że mogłam wypaść lepiej. Dzisiaj czułam, że dałam z siebie wszystko. Tak, na pewno pojadę do Paryża.”

Była liderka światowej klasyfikacji przyjaźni się z Białorusinką. Serena wyjawiła, że Vika w przeciągu ostatnich kilku lat wiele przeszła i będzie kibicowała jej w finale nowojorskich zmagań:

„Tak, miała w swojej karierze wiele wzlotów i upadków. Nie wiem, jak ona to zrobiła, że nadal jest pozytywna. Szczerze mówiąc, to dobra lekcja dla nas wszystkich. Cokolwiek się stanie, musisz iść dalej. Mam nadzieję, że jej marzenie będzie nadal trwało.

Dobrze się porusza. Dobrze gra i bardzo dobrze zna moją grę. Zawsze mamy bardzo dobre batalię. Kiedy z nią gram, ona wchodzi na niesamowity poziom. Wygrała Western&Southern Open. Miejmy nadzieję, że zajdzie dalej. Ona jest osobą, którą zawsze wspierasz, chyba że grasz przeciwko niej. To taka osoba, którą zawsze wspierasz.”

Finał pań zaplanowany jest na sobotę na godzinę 22:00 czasu polskiego.

gondar 2020-09-11 14:21:46
TRANSMISJE
01.10, 22:30 Eurosport 1 French Open
01.10, 23:15 Eurosport 1 Eurosport Cube
01.10, 23:30 Eurosport 2 French Open
02.10, 01:30 Eurosport 1 French Open
02.10, 03:30 Eurosport 2 French Open