Ivanisevic: To nie było dla niego łatwe

Ivanisevic: To nie było dla niego łatwe

Goran udzielił wywiadu dla serbskiego portalu SportKlub.


Novak Djokovic w czwartej rundzie US Open został zdyskwalifikowany, po tym jak uderzona przez niego piłka poleciał wprost w krtań sędziny liniowej. Głos w tej sprawie zabrał teraz jego trener Goran Ivanisevic. Zdaniem Chorwata, lider rankingu ATP poniósł zbyt dużą karę:

„Nie mówię teraz tylko o Novaku. Jestem ogólnie przeciwny dyskwalifikacji. Jeśli był jakiś zamiar lub chęć zaszkodzenia komuś, to tak, ok. Ale to był kompletny wypadek. Widziałem, jak niektórzy ludzie pisali, że piłka leciała 80 mil na godzinę. Ci ludzie są szaleni, to nonsens.

Zasady są takie, jakie są, albo ostrzeżenie, albo dyskwalifikacja. Wiem, że wielu się ze mną nie zgodzi i powie, że nie jestem obiektywny, ale myślę, że powinien był po prostu zostać ukarany stratą gema. Zacząć od drugiego seta i tyle. Wiem, że są zasady, ale biorąc pod uwagę, że Novak nie miał żadnych złych intencji. Nie powinni byli go zdyskwalifikować.”

Chorwat przeczuwał, że Nole będzie musiał pożegnać się z nowojorską imprezą:

„W momencie, w którym usłyszałem wrzask sędziny liniowej, to wiedziałem, że to koniec. Największą tragedią jest to, że Djokovic nie był zły. Widziałem ten filmik 3 877 razy i jego największym błędem było to, że nie patrzył w tym kierunku.”

Dwie godziny po zakończeniu przygody z US Open, Djoko był widziany na lotnisku. Powrót do domu nie był dla niego łatwy:

„Kiedy wróciliśmy do domu, to jak mogło być, było strasznie… Djokovic był przez jakiś czas sam, a potem rozmawialiśmy. To nie było dla niego łatwe, to był wielki szok, którego nikt nie mógł się spodziewać. Ale jeśli jest jedna rzecz, w którą wierzę to, to że uczyni go to silniejszym. Novak urodził się mistrzem i to uczyni go jeszcze silniejszym. Musi zachowywać się tak, jakby to się stało pięć lat temu. Myślę, że może wygrać Rolanda Garrosa.”

Ivanisevic nie rozumie dlaczego ludzie tak źle życzą siedemnastokrotnemu mistrzowi zmagań wielkoszlemowych:

„Najgorsze jest dla mnie to, że wiele osób czekało aż Novak, zrobi coś złego. Jest wiele zła i wiele osób cieszy się, że inny zawodnik przechodzi przez trudny czas. Dużo osób z prasy go szuka. Nie wiem dlaczego tak się dzieje.”

gondar 2020-09-13 12:09:05
TRANSMISJE
01.10, 22:30 Eurosport 1 French Open
01.10, 23:15 Eurosport 1 Eurosport Cube
01.10, 23:30 Eurosport 2 French Open
02.10, 01:30 Eurosport 1 French Open
02.10, 03:30 Eurosport 2 French Open