Istambuł: Tig lepsza od Bouchard

Patricia Maria wywalczyła pierwsze turniejowe zwycięstwo.

W finale TEB BNP Paribas Tennis Championship Istanbul (WTA International) spotkały się w niedzielę na korcie: Eugenie Bouchard i Patricia Maria Tig. Notowana poza TOP 400 Kanadyjka przez cały tydzień imponowała niezłą formą.

Początek tego pojedynku również wyglądał dobrze w wykonaniu finalistki Wimbledonu 2014. Rumunka urwała swojej rówieśniczce tylko 2 gemy i po 36 minutach przegrywała 0:1 w setach. Młoda mama nie zraziła się jednak stratą partii.

W drugiej to ona zdobywała zdecydowanie więcej punktów dzięki czemu doprowadziła w setach to remisu. Ostatnia odsłona była bardzo wyrównana. 26-latka pochodząca z Bukaresztu miała szanse na zamknięcie meczu przed tie-breakiem. Bouchard mimo wszystko nie chciała poddać się tak łatwo.

W dodatkowej rozgrywce Patricia Maria skorzystała z ósmej piłki meczowej i wygrała ten nerwowy bój 2/6, 6/1, 7/6 (4). Jest to dla niej pierwsze turniejowe zwycięstwo, za które otrzymała $25,000 i 280 punktów. Genie pomimo przegranej ma powody do zadowolenia, ponieważ w poniedziałek wróciła do TOP 200.