Thiem: To była wielka ulga

Thiem: To była wielka ulga

Dominic triumfował w niedzielę w wielkoszlemowym US Open.


Dominic Thiem okazał się w niedzielę niepokonany w US Open 2020. Na konferencji prasowej reprezentant Austrii odpowiedział dziennikarzowi na pytanie, kiedy po raz pierwszy pomyślał o zdobyciu tytułu wielkoszlemowego?

„Po raz pierwszy naprawdę pomyślałem o możliwości wygrania turnieju wielkoszlemowego, kiedy rozgrywałem półfinał Rolanda Garrosa w 2018 roku i kiedy znalazłem się w TOP 10. Od tego momentu zawsze o tym marzyłem, ale nie przestawałem być realistą. Myślałem też, że będę miał większe szanse na mączce, ale pod koniec ubiegłego roku wszystko się zmieniło.

Wygrałem Pekin i Wiedeń, a także dotarłem do finału ATP Finals. Wtedy zdałem sobie sprawę, że moja gra jest bardzo dobrze dostosowana do nawierzchni twardej. Odkąd pracuję z Nico, bardzo poprawiłem się na twardych kortach. Zmieniłem wiele rzeczy, które kiedyś robiłem na tej nawierzchni. Po finale w Australii, nie sądzę, żeby to było takie zaskakujące, że mój pierwszy triumf wielkoszlemowy pojawił się na US Open. To już nie ma znaczenia, najważniejsze jest to, że udało mi się zdobyć jedno z tych czterech trofeów.”

Domi i Sascha bardzo miło podziękowali sobie po konfrontacji. Panowie przytulili się, a nie tylko stuknęli rakietami:

„Jesteśmy bardzo dobrymi przyjaciółmi. Przyjaźnimy się od wielu lat, rywalizujemy od dzieciństwa. Wydaję mi się, że w przeciągu tych dwóch tygodni obaj mieliśmy około 14 negatywnych wyników testu na COVID-19. Chcieliśmy po prostu podzielić się tą chwilą. Chyba nie narażamy nikogo na niebezpieczeństwo, więc myślę, że było to w porządku.”

Po triumfie na kortach Flushing Meadows, Thiem poczuł wielką ulgę:

„To była wielka ulga, pozbyłem się całej presji, poczułem wielkie emocje, Prawda jest taka, że fizycznie było bardzo ciężko. Kiedy wypracowałem punkt meczowy, kiedy on zepsuł ten backhand, to była ulga. Jak wtedy, gdy wygrałem na przykład w Indian Wells, albo w Wiedniu. To były tytuły, które wiele dla mnie znaczyły, tylko ten jest jeszcze ważniejszy. To najlepsza rzecz, jaką można osiągnąć w tenisie.”

gondar 2020-09-14 14:24:36
TRANSMISJE
25.09, 01:30 Eurosport 2 French Open
25.09, 03:00 Eurosport 1 French Open
25.09, 05:00 Eurosport 2 French Open
25.09, 07:00 Eurosport 1 French Open
25.09, 08:30 Eurosport 2 French Open
25.09, 11:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered