Muguruza: To będzie świetny pojedynek

Muguruza: To będzie świetny pojedynek

CoCo Gauff będzie następną przeciwniczką Garbine w rzymskim turnieju.


Garbine Muguruza po przegranej w drugiej rundzie US Open z Tsvetaną Pironkovą, wróciła do Europy i rozpoczęła przygotowania do Internazionali BNL d’Italia. W pierwszym spotkaniu Hiszpanka rozprawiła się ze Sloane Stephens:

„To była bardzo trudna pierwsza runda, ale wiedziałam, że gram dobrze. Rytm był odpowiedni na rywalizację z nią. Nigdy nie wiadomo, jak będzie jak wyjdziesz. Tym bardziej, że był to pierwszy mecz na mączce, a co więcej w skomplikowanych warunkach. W końcu wszystko poszło dobrze. Udało mi się dobrze zagrać i byłam całkiem solidna w trakcie pojedynku.”

Teraz przed 26-latką kolejny sprawdzian. Jej przeciwniczką będzie CoCo Gauff:

„To będzie wielki mecz, chociaż, nigdy wcześniej nie grałyśmy przeciwko sobie. Celem jest rozegranie tu jak największej ilości spotkań. Będę musiała się przygotować na to wyzwanie. Ona dobrze gra, szybko się porusza. Mam nadzieję, że to będzie świetny pojedynek.”

Dwukrotna mistrzyni zmagań wielkoszlemowych lepiej przygotowała się do rozgrywek na mączce niż do US Open:

„Przygotowywałam się kortach twardych, ale tuż przed US Open musiałam przestać na kilka dni z powodu urazu kostki. W ostatniej chwili postanowiłam jechać do Stanów Zjednoczonych i zagrać w US Open. Teraz może czuję się trochę bardziej przygotowana. Rzeczywistość jest taka, że miałam na to dużo więcej czasu. Powiedzmy, że tym razem nie zdecydowałam się na grę w turnieju w ostatniej chwili.”

gondar 2020-09-16 16:18:36
TRANSMISJE
01.10, 16:45 Eurosport 2 French Open
01.10, 22:30 Eurosport 1 French Open
01.10, 23:15 Eurosport 1 Eurosport Cube
01.10, 23:30 Eurosport 2 French Open
02.10, 01:30 Eurosport 1 French Open
02.10, 03:30 Eurosport 2 French Open