Nadal: Jestem zadowolony z tego zwycięstwa

Nadal: Jestem zadowolony z tego zwycięstwa

Diego Schwartzman został zatrzymany przez Rafę w półfinale.


Rafael Nadal wyciągnął odpowiednie wnioski i zrewanżował się w półfinale French Open Diego Schwartzmanowi za porażkę z tegorocznej edycji Internazionali BNL d’Italia:

„Przyjrzeliśmy się temu co poszło źle, przeanalizowaliśmy to i wyszliśmy na kort z pewnym pomysłem i to zadziałało. Mecz miał być trudny, bo to świetny zawodnik, pokonał wcześniej Thiema. Cieszę się, że rozegrałem taki mądry mecz, że udało mi się to zrobić. Jedynym błędem był trzeci set, który prawie miałem, a skończył się w tie-breaku.

Wydaje mi się, że lepiej się tu przygotowałem. Rzym był moim pierwszym turniejem od sześciu miesięcy i to było wielkie wyzwanie. Dziś pomogło mi doświadczenie stamtąd, ponieważ przeanalizowałem poprzedni mecz i zobaczyłem, co się nie udało. Wyszedłem na kort z planem i myślę, że rozegrałem ten mecz dobrze taktycznie przez dwa i pół seta. W połowie trzeciego popełniłem kilka błędów, ale ogólnie jestem zadowolony z tego zwycięstwa.”

O trzynaste trofeum Rolanda Garrosa 34-latek pochodzący z Majorki będzie walczył z Novakiem Djokovicem:

„Djokovic jest jednym z najtrudniejszych przeciwników, ale ja lubię grać na tym korcie i w niedzielę będę musiał zrobić krok naprzód w mojej grze, jeśli chcę wygrać. To spełnienie marzenie, być w kolejnym finale Roland Garros, szczególnie w tak nietypowym roku.”

Hiszpan został zapytany o to czy myśli o tym, że może pobić niebawem rekord Rogera Federera, który dwadzieścia razy triumfował w turnieju wielkoszlemowym:

„Rozumiem, że mówi się o takich rzeczach, ale zrozumcie mnie, żyję swoją rzeczywistością, gram w Rolandzie Garrosie. Te rzeczy są poza mną, czy to osiągnę czy nie. Dla mnie teraz jedyną wartością, która ma znaczenie to, to że gram w najważniejszym dla siebie turnieju i jestem w finale. To jest jedyna rzecz, która mnie interesuje. Wszystko inne zajmuje dla mnie drugie miejsce. Moim celem jest wygrać Rolanda Garrosa, nic więcej.”

gondar 2020-10-10 12:30:26
TRANSMISJE
20.10, 22:30 Eurosport 2 French Open
21.10, 00:00 Eurosport 2 French Open
21.10, 07:00 Eurosport 1 French Open
21.10, 08:30 Eurosport 2 French Open
21.10, 11:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
21.10, 12:00 TVP Sport J & T Banka Ostrava Open