Stefanos: Dałem z siebie wszystko

Stefanos: Dałem z siebie wszystko

Tsitsipas przegrał półfinał French Open z Novakiem Djokovicem w pięciu setach.


Stefanos Tsitsipas w półfinale na kortach Rolanda Garrosa musiał uznać wyższość Novaka Djokovica. Na koniec Grek przegrał nie tylko z Serbem, ale także z kontuzją. 22-latek urodzony w Atenach był zadowolony z tego, że udało mu się doprowadzić do remisu w setach na po 2:

„Mam teraz mieszane uczucia. Jestem zadowolony z tego, jak dziś grałem, ale jednocześnie jest mi przykro z powodu wyniku. On ma wielkie umiejętności na korcie. W takich meczach zawsze ciężko jest go pokonać, a tym bardziej gdy ma się kontuzję. Próbowałem wszystkiego co mogłem, ale to było niemożliwe. Cieszę się, że tak dobrze rywalizowałem. Nie jest łatwo wyrównać wynik na po 2 w setach w meczu z przeciwnikiem takiego kalibru. Dałem z siebie wszystko, żeby utrzymać się tak długo jak to było możliwe.”

Dwukrotny półfinalista turniejów wielkoszlemowych wie jakie błędy popełnił w tym starciu:

„W pewnych momentach odczuwasz dużą presję. Nie jest łatwo grać przeciwko takim graczom. Wszyscy znamy styl gry Djokovica, który w pewnych momentach wydaje się osiągać niemalże perfekcję. Gra przeciwko tego typu zawodnikom, inspiruje mnie do ciągłego doskonalenia mojego tenisa. Jego dzisiejsze podanie było dobre, ale nie widziałem iskry w jego returnie. Może mógłbym zrobić więcej, zwłaszcza w dwóch pierwszych setach. Na początku meczu byłem trochę pasywny przy returnach i chyba za to zapłaciłem. Dałem mu wiele gemów za darmo, a w półfinale turnieju wielkoszlemowego płacisz za coś takiego.”

Grek wie, że bardzo się zmienił od czasu porażki w półfinale Australian Open 2019:

„Na tamtym Australian Open byłem jeszcze dzieckiem. Nie miałem żadnego doświadczenia w turniejach tego kalibru. Teraz jestem bardziej dojrzały i moje myślenie się zmieniło. Od tamtej pory wiele się wydarzyło. Mam większe doświadczenie, poprawiłem się jeśli chodzi o aspekt fizyczny, możliwość czytania spotkań… Widziałem się na filmikach sprzed dwóch i trzech lat i naprawdę widzę w sobie wiele zmian.”

Za występ we French Open Stefanos dostanie €425,250 i 720 punktów.

gondar 2020-10-10 11:58:51
TRANSMISJE
20.10, 22:30 Eurosport 2 French Open
21.10, 00:00 Eurosport 2 French Open
21.10, 07:00 Eurosport 1 French Open
21.10, 08:30 Eurosport 2 French Open
21.10, 11:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
21.10, 12:00 TVP Sport J & T Banka Ostrava Open