Novak Djokovic: Rozegrał doskonały mecz

Novak Djokovic: Rozegrał doskonały mecz

Serb musiał uznać wyższość doskonale grającego Rafy Nadala.


Novak Djokovic przegrał niedzielny finał French Open z Rafaelem Nadalem. Niekwestionowany mistrz tych zmagań rewelacyjnie prezentował się w tym pojedynku. Serb podziwia Hiszpana:

Nie mam wiele do powiedzenia. Właśnie zostałem przytłoczony grą Rafy. Był najlepszy na korcie. Taktycznie grał perfekcyjnie, prawda jest taka, że całkowicie zaskoczył mnie od samego początku. Swoim sposobem podejścia do meczu. Mogłem zagrać lepiej w pierwszych dwóch setach, ale jakość tenisa, który prezentował była niesamowita. Rozegrał doskonały mecz. Miałem swoje szanse w trzeciej partii, ale on całkowicie zasłużył na to zwycięstwo. To co osiąga jest niesamowite. Wygrał ten turniej 13 razy, przegrywając tylko dwa mecze… Nie wiem, to jest niesamowite. Bardzo podziwiam Rafę za wszystkie jego osiągnięcia, ale szczególnie za to co robi tutaj. Jest wielkim mistrzem i pokazał, że nie obchodzi go to w jakich warunkach się tutaj gra.”

33-latek pochodzący z Belgradu stara się poprawiać swoje zachowanie na korcie:

„Czułem, że jestem całkowicie przygotowany do gry w tym spotkaniu, ale zostałem dzisiaj pokonany przez tenisistę idealnego. Nie mogę znaleźć innego wytłumaczenia dla tego wyniku. To oczywiste, że sposób, w jaki widzę siebie, różni się od sposobu, w jaki widzą mnie inni. Staram się kierować w życiu poprawnymi wartościami i zawsze staram się mieć otwarty umysł i być przygotowanym na zmiany, które czynią ze mnie lepszego człowieka.

Myślę o tym skąd pochodzę i gdzie jestem teraz. Jestem bardzo wdzięczny za to, co przynosi mi życie. Wiem, że nie da się zadowolić wszystkich, rozumiem to doskonale i wiem, że mam swoje wady, ale jestem zadowolony ze swojego sposobu bycia i zachowania.”

Do tej pory lider rankingu ATP był niepokonany w stolicy Francji tylko raz. Dokonał tej sztuki w 2016 roku.

gondar 2020-10-12 12:03:55
TRANSMISJE
20.10, 22:30 Eurosport 2 French Open
21.10, 00:00 Eurosport 2 French Open
21.10, 07:00 Eurosport 1 French Open
21.10, 08:30 Eurosport 2 French Open
21.10, 11:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
21.10, 12:00 TVP Sport J & T Banka Ostrava Open