Podoroska: Jestem bardzo zadowolona

Podoroska: Jestem bardzo zadowolona

23-latka doszła na kortach Rolanda Garrosa aż do półfinału.


Przed startem French Open 2020 chyba nikt nie spodziewał się, że do półfinału będzie miała szansę dojść Nadia Podoroska. Argentynka ukraińskiego pochodzenia przeszła w Paryżu przez kwalifikacje i dopiero w meczu o finał została zatrzymana przez Igę Świątek.

Francuskie zmagania mają specjalne miejsce w sercu Nadii:

„Myślę, że Roland Garros jest wyjątkowy dla wszystkich tenisistów urodzonych w Ameryce Południowej. Ze względu na mączkę i z powodu tego trudnego do zapomnienia finału pomiędzy Corią i Gaudio. To zawsze był wyjątkowy turniej. Dla mnie pozostanie w pamięci jako wydarzenie, w którym wykonałam wielki jakościowy skok i w którym mogłam spełnić swoje marzenie o wejściu do TOP 100. Będę miała szansę rozpocząć grę w lepszych turniejach i dostać się do czołówki. Zapamiętam to w ten sposób.”

W pierwszym spotkaniu na paryskiej mączce wyższość 23-latki musiała uznać Magdalena Fręch. Nakręcona Argentynka do tej pory nie może uwierzyć w to co się wydarzyło:

„Ciężko opowiedzieć co czuję. Wiele rzeczy wydarzyło się tak nagle. Przede wszystkim jestem bardzo zadowolona. Myślę, że byłam w stanie kontrolować wszystkie zaistniałe sytuacje, a także nie byłam usatysfakcjonowana pierwszymi triumfami i szłam naprzód. To wszystko dało mi ogromną satysfakcję i wiele nadziei na poprawę.”

Podoroskiej łatwiej było rywalizować przy nielicznie zgromadzonej publiczności:

„Prawda jest taka, że być może pomogło mi to, że nie było tak dużej publiczności. Jestem bardziej przyzwyczajona do gry przed małą publicznością. Może gdyby stadion był pełny, byłabym trochę bardziej rozproszona. Naprawdę nie wiem, ale myślę, że tak było lepiej dla mnie.

Bardzo się cieszę, że tyle się mówi o kobiecym tenisie, nie tylko o moich zwycięstwach, ale ogólnie się go reklamuje. Może dzięki temu inne młode dziewczyny zobaczą, że można dokonać niemożliwego. To bardzo miłe i mam nadzieję, że zainspiruję i pomogę dziewczynom, które ciężko pracują.”

W poniedziałek Nadia zajęła w rankingu WTA 48. lokatę.

gondar 2020-10-16 17:07:27
TRANSMISJE
20.10, 22:30 Eurosport 2 French Open
21.10, 00:00 Eurosport 2 French Open
21.10, 07:00 Eurosport 1 French Open
21.10, 08:30 Eurosport 2 French Open
21.10, 11:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
21.10, 12:00 TVP Sport J & T Banka Ostrava Open