Londyn: Kubot i Melo bez pierwszego punktu

Rajeev Ram i Joe Salisbury byli pierwszymi przeciwnikami Łukasza i Marcelo.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo w tegorocznej edycji Nitto ATP Finals trafili do grupy Mike’a Bryana. Deblowe składy zostały nazwane na cześć tego wybitnego deblisty i jego brata Boba, ponieważ w tym sezonie postanowili oni zakończyć tenisowe kariery.

Zwycięzcy Wimbledonu 2017 w grze podwójnej wyszli na kort już w niedzielę. Ich pierwszymi rywalami byli Rajeev Ram i Joe Salisbury. Amerykańsko-brytyjski duet lepiej rozpoczął ten pojedynek. Polak i Brazylijczyk robili co w ich mocy, ale górą byli Rajeev i Joe.

Zdobyli oni o 5 punktów więcej i po blisko 50 minutach wyszli na prowadzenie 1:0 w setach. Druga partia ułożyła się na szczęście po myśli Łukasza i Marcelo. Byli liderzy deblowego rankingu wzięli sprawy w swoje ręce. Po 88 minutach doszło do remisu w setach.

Do roztrzygnięcia tego boju potrzebny był super tie-break. Kubot i Melo byli w nim słabsi od Rajeva i Joe. Triumfatorzy Australian Open 2020 wygrali tę konfrontację 7/5, 3/6, 10-5.

W fazie grupowej Polak i Brazylijczyk zmierzą się jeszcze z Wesleyem Koolhofem i Mate Pavicem, a także Kevinem Krawietzem i Andreasem Miesem. Reprezentanci Niemiec wywalczyli tego dnia pierwszy punkt. W 2019 roku Łukasz i Marcelo weszli w Londynie do półfinału.