Londyn: Kolejna przegrana Kubota i Melo

Kevin Krawietz i Andreas Mies pokonali we wtorek Łukasza i Marcelo.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo o pierwszy punkt w tegorocznej edycji Nitto ATP Finals walczyli we wtorek na korcie w O2 Arena z Kevinem Krawietzem i Andreasem Miesem. Dwukrotni triumfatorzy French Open lepiej rozpoczęli tę konfrontację.

Polak i Brazylijczyk mieli problem z własnymi gemami, a reprezentanci Niemiec zdobywali więcej punktów i po trzydziestu minutach sprawnie objęli prowadzenie 1:0 w setach.

Druga odsłona była na szczęście dużo bardziej wyrównana. Tym razem zawodnicy szli równo do wyniku na po 6. Do rozstrzygnięcia tej intensywnej partii potrzebny był tie-break. Niestety Łukasz i Marcelo okazali się w nim słabsi od Niemców.

Po niecałych dziewięćdziesięciu minutach Kubot i Melo przegrali z Kevinem i Andreasem 2/6, 6/7 (5).

Ostatnimi przeciwnikami byłych liderów deblowego rankingu w fazie grupowej będą Wesley Koolhof i Mate Pavic. Ci panowie jeszcze tego dnia rozegrają pojedynek z Rajeevem Ramem i Joe Salisbury’m.

W ubiegłym sezonie Łukasz i Marcelo doszli w tej imprezie do półfinału.