Medvedev: Lubię grać z Novakiem

Medvedev: Lubię grać z Novakiem

Daniil o drugi punkt w Nitto ATP Finals zagra z Djokovicem.


Daniil Medvedev w pierwszym meczu na O2 Arena w Londynie rozprawił się z Alexandrem Zverevem. Poprzednio Rosjanin pokonał rok młodszego Niemca w finale Rolex Paris Masters 2020:

„Wiara siebie jest kluczowa, jestem tego pewien. Zwycięstwo w Masters 1000 zawsze pomaga w budowaniu pewności siebie. Wiedziałem, że potrafię dobrze grać. Na początku gra z obu stron była trochę chwiejna, ale myślę, że było też kilka niesamowitych punktów. Szczerze mówiąc, intensywność pojedynku była jedną z największych, jakie miałem w swojej karierze.”

W trakcie pojedynku finalista US Open 2019 zaserwował raz od dołu:

„Nie, w ogóle tego nie planowałem. Zrobiłem to raz na mączce podczas Roland Garros, bo na ziemi ciężej o asy. Zawodnicy są ustawieni daleko. To zadziałało. Teraz, za sprawą Nicka i Bublika, stało się to częścią tenisa. Jak zobaczysz wywiady z Bublikiem, to on lubi się bawić na korcie, ale nie chce tym samym lekceważyć przeciwnika. On po prostu dobrze się bawi na korcie. Więc nie widzę w tym żadnego braku szacunku. Oczywiście, jeśli stu innych zawodników powie, że zrobiłem coś złego, to pomyślę o tym, żeby następnym razem tego nie robić, ale nie sądzę, żeby tak było.”

O drugi punkt Daniil będzie walczył w środę z Novakiem Djokovicem:

„Tak, nie mogę się doczekać, żeby zagrać z Novakiem, ponieważ uważam, że przy warunkach, jakie tu są, możemy mieć wiele długich wymian. Obaj będziemy dużo biegać. Lubię grać z Novakiem. Rozgrywamy trudne pojedynki. Chociaż to bardzo dziwne, ponieważ kiedy trenowaliśmy z Dominikiem i z Rublevem, piłka odbijała się bardzo szybko, serwis również był szybki, więc nie było dużo długich wymian, a dziś czułem, że wiele moich i jego uderzeń było łatwych do odebrania. Dlatego byłem dobry w defensywie. Miałem wrażenie, że warunki są naprawdę powolne, więc, tak, dlatego byłem dobry w defensywie i to oczywiście pomogło mi wygrać ten mecz.”

Serb i Rosjanin zagrają przeciwko sobie po raz siódmy. W zwycięskich starciach prowadzi lider rankingu ATP 4-2.

bonio 2020-11-17 11:06:49
TRANSMISJE
28.11, 11:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
30.11, 06:00 Polsat Sport Extra Nitto ATP Finals
30.11, 07:07 Polsat Sport News Tennis United
30.11, 13:30 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered
01.12, 11:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
01.12, 23:00 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered