Nadal: To był wspaniały tenisowy mecz

Nadal: To był wspaniały tenisowy mecz

Rafa rozegrał w fazie grupowej genialne starcie z Thiemem.


Dominic Thiem był drugim rywalem Rafaela Nadala w konfrontacjach fazy grupowej Nitto ATP Finals 2020. Panowie rozegrali świetny pojedynek, w którym ostatecznie górą był zwycięzca US Open 2020. Hiszpan uważa, że obaj dali tego dnia z siebie wszystko:

„To był wspaniały tenisowy mecz, o wyniku którego zadecydowało bardzo niewiele szczegółów. Chcę mu pogratulować. Uważam, że rozegrał niesamowity pojedynek, ale ja również zagrałem dobrze. Moje odczucia nie są negatywne. Przegrałem, ale miałem sporo szans w pierwszym secie i miałem przełamanie w drugim. Nie mam nic więcej do powiedzenia. Jestem zadowolony z tego, jak grałem. Mam teraz więcej możliwości na odniesienie tutaj świetnego wyniku niż pięć dni temu. Mój poziom tenisa, pomimo dzisiejszej przegranej, jest znacznie wyższy.”

Były lider rankingu ATP przegrał ostatnich pięć tie-breaków rozegranych z reprezentantem Austrii. Rafa nie zdawał sobie z tego sprawy:

„Nie miałem pojęcia o tej statystyce. Nie miałem powodu, żeby to analizować. Dzisiaj grał bardzo dobrze. Miałem swoje okazje. Zawiodłem trochę w tie-breaku, kiedy miałem swoją przewagę. Tak to chyba wszystko zrobiłem dobrze. Jedyną rzeczą, która była negatywna, była ta, że nie wykorzystałem kilku kluczowych punktów, które ostatecznie zrobiły dużą różnicę.

Pomimo tego, moje uczucia nie są negatywne. Oczywiście jest mi przykro z powodu przegranej, ale jednocześnie cieszę się ze względu na Dominica, który rozegrał wspaniały pojedynek. Mam nadzieję, że wykorzystam swoje opcje, ponieważ teraz jestem o wiele pewniejszy siebie niż kilka dni temu. Mam szansę iść na przód. Zamierzam dalej pracować.”

Hiszpan został zapytany przez dziennikarza, czy musi prezentować tak wysoki poziom, żeby po raz pierwszy w karierze triumfować w mistrzostwach kończących sezon:

„Nie wiem. Nie chcę zabrzmieć arogancko, bo taki nie jestem, ale nawet jeśli nigdy tu nie wygrałem, to nie muszę udowadniać sobie ani nikomu innemu, że jeśli pokażę swój najlepszy tenis, to będę w stanie wygrywać na każdej nawierzchni i z każdym graczem.

Tak, nigdy nie wygrałem ATP Finals. Taka jest rzeczywistość, nie mam z tym problemu. Wiem, że muszę grać na swoim najlepszym poziomie, jeśli chcę mieć szansę. W dzisiejszym meczu grałem na bardzo wysokim poziomie i muszę go utrzymać. Za dwa dni zmierzę się z Tsitsipasem. To będzie kolejna bardzo intensywna bitwa, ale mam nadzieję, że jestem gotowy. Myślę, że grając w ten sposób, będę miał szansę w tym turnieju.”

Ze Stefanosem Tsitsipasem, Rafa zagra w Londynie o drugi punkt.

bonio 2020-11-18 10:39:03
TRANSMISJE
28.11, 11:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
30.11, 06:00 Polsat Sport Extra Nitto ATP Finals
30.11, 07:07 Polsat Sport News Tennis United
30.11, 13:30 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered
01.12, 11:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
01.12, 23:00 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered