Stefanos: Moja siła mentalna była kluczowa

Stefanos: Moja siła mentalna była kluczowa

Tsitsipas rozprawił się w trzech setach z Andreyem Rublevem.


Stefanos Tsitsipas w wielkim stylu rozpoczął spotkanie przeciwko Andreyowi Rublevowi. Później Rosjanin zaczął dociskać dwukrotnego półfinalistę turniejów wielkoszlemowych i ostatecznie Grek potrzebował trzech partii, żeby zatrzymać rok starszego Andreya:

„W połowie drugiego seta zaczął bardzo dobrze serwować. Dostawałem wiele pierwszych podań, z którymi nic nie mogłem zrobić. Muszę nad tym więcej popracować. Nie mogę czekać na to, że mój przeciwnik przegapi serwis, żeby zagrać z determinacją. W niektórych momentach powinienem był być bardziej agresywny, ale myślę, że ostatecznie udało mi się przejść przez ten mecz z wielką dojrzałością i inteligencją. Udało mi się odwrócić skomplikowane sytuacje i za każdym razem walczyłem, żeby dać sobie szansę na pozostanie w grze. Moja siła mentalna była kluczowa.”

Teraz Stefanos zmierzy się z Rafaelem Nadalem. 22-latek pochodzący z Aten będzie miał okazję zrewanżować się Hiszpanowi za ubiegłoroczną porażkę z Nitto ATP Finals:

„To był wielki mecz. Pamiętam, że byłem bardzo skupiony. Rozgrywałem każdy punkt, jakby był ostatnim. Postaram się być bardzo agresywny i nie popełniać wielu błędów. Nie ma innego sposobu na pokonanie Rafy. Muszę zacząć mocno, a zakończyć jeszcze mocniej.

Mam świetną okazję, żeby dać z siebie na korcie wszystko. Wiem, że to będzie bardzo trudne. Zdaję sobie sprawę także z tego, że będę potrzebował maksymalnego wysiłku fizycznego i mentalnego i że będę przechodził przez ból i cierpienie, ale naprawdę z całych sił chcę wygrać ten mecz. To dla mnie ogromne wyzwanie, więc spróbuję pokazać swojego najlepszego tenisa.”

bonio 2020-11-18 11:13:09
TRANSMISJE
28.11, 11:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
30.11, 06:00 Polsat Sport Extra Nitto ATP Finals
30.11, 07:07 Polsat Sport News Tennis United
30.11, 13:30 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered
01.12, 11:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
01.12, 23:00 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered