Daniil: On nie grał dzisiaj najlepiej

Daniil: On nie grał dzisiaj najlepiej

Novak Djokovic został pokonany przez Rosjanina w fazie grupowej.


Daniil Medvedev w drugim meczu fazy grupowej Nitto ATP Finals rozprawił się w dwóch partiach z Novakiem Djokovicem. Serb był daleki od swojej najwyższej dyspozycji, co potwierdził później 24-latek urodzony w Moskwie:

Cóż, to oczywiste, że on nie grał dzisiaj najlepiej. Ale wiemy, jak to jest grać przeciwko „Wielkiej Trójce”, nawet jeśli nie są w najlepszej formie, są oni bardzo trudni do pokonania. Zawsze musisz dokończyć mecz. Wiem o tym od zeszłego roku. Wiedziałem, że muszę pozostać w meczu do końca. Dobrze dziś serwowałem i to bardzo mi pomogło w drugim secie, bo po przerwach zawsze przychodzą trudne momenty. Jestem zadowolony z mojego występu. Grałem solidnie, ale to musiało zostać dokończone. I to mi się udało.”

Rosjanin zdawał sobie sprawę, że nie będzie to łatwy pojedynek:

„Jest jednym z najlepiej returnujących zawodników na świecie, a tu, w Londynie, nie jest łatwo odebrać serwis od kogokolwiek. W każdym pojedynku widać, jak ciężko jest przełamać jakiegokolwiek gracza. Czy jestem zaskoczony? Cóż, nie wiem, co powiedzieć, cieszę się, że został w głębi kortu, chociaż gdyby to zmienił, to nie wiem, czy byłoby to dla niego lepsze, ponieważ tak gra przez całe życie. Jest bardzo dobry z linii końcowej. Nigdy nie dowiemy się czy byłoby to dla niego lepsze czy gorsze.”

Finalista US Open 2019 ma zapewniony awans w Londynie do półfinału z pierwszego miejsca. Jego przeciwnikiem w 1/2 będzie Stefanos Tsitsipas albo Rafael Nadal:

„Naprawdę nie mam żadnych preferencji, obaj są bardzo trudnymi przeciwnikami. Przegrałem z nimi tutaj w zeszłym roku. Chociaż może być ciekawiej, jeśli zagram ze Stefanosem. Rywalizujemy od dłuższego czasu. Obaj jesteśmy młodzi i pewnie nadal mamy przed sobą wiele spotkań i zawsze jest zabawnie zagrać z nim ponownie. Czasem w dobry, czasem w zły sposób. Rafę już znamy, jest on jednym z najlepszych zawodników w historii tego sportu i oczywiście chciałbym go kiedyś pokonać, ponieważ jeszcze tego nie dokonałem. Nieważne kim on będzie i tak chętnie stawię mu czoła.”

bonio 2020-11-19 11:14:44
TRANSMISJE
28.11, 11:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
30.11, 06:00 Polsat Sport Extra Nitto ATP Finals
30.11, 07:07 Polsat Sport News Tennis United
30.11, 13:30 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered
01.12, 11:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
01.12, 23:00 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered