Londyn: Djokovic uległ Medvedevowi

Londyn: Djokovic uległ Medvedevowi

Pojedynek pomiędzy tymi panami nie był tak zacięty jak liczyli na to fani.


W środę wszyscy tenisowi fani nastawiali się na ogromne emocje. O punkt w Nitto ATP Finals 2020 walczyli bowiem w sesji wieczornej w O2 Arena Novak Djokovic i Daniil Medvedev. Obaj panowie imponowali ostatnio wysoką formą.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Żaden z zawodników nie chciał odpuścić i byliśmy świadkami wielu długich i interesujących wymian. Jako pierwszy break-pointy wypracował sobie siedemnastokrotny mistrz imprez wielkoszlemowych.

24-latek pochodzący z Moskwy nie dopuścił jednak do przełamania, po czym sam w siódmym gemie docisnął lidera rankingu ATP i po chwili odskoczył na 5/3. Gra Serba zaczęła się sypać. Djoko starał się skracać akcje, ale nie przyniosło mu to oczekiwanych rezultatów.

Po blisko 50 minutach Daniil zapisał na swoim koncie otwierającą partię. Druga odsłona była już nieco bardziej jednostronna. Nakręcony Rosjanin bardzo dobrze prezentował się na korcie, w przeciwieństwie do dużo bardziej doświadczonego Novaka. Medvedev zasłużenie pokonał 33-latka w dwóch setach 6/3, 6/3.

Nole popełniał tego dnia dużo niewymuszonych błędów i zdobył o 16 punktów mniej. Tym samym Rosjanin wypracował drugi punkt w tegorocznej edycji mistrzostw kończących sezon i ma zapewniony awans do półfinału.

Jego ostatnim rywalem w fazie grupowej będzie Diego Schwartzman, a Djoko zmierzy się z Alexandrem Zverevem.

bonio 2020-11-19 10:26:38
TRANSMISJE
23.01, 11:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
26.01, 08:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
27.01, 11:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
28.01, 08:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered