Nole: To nie był dobry mecz z mojej strony

Nole: To nie był dobry mecz z mojej strony

Djokovic przegrał w środę w dwóch setach z Daniilem Medvedevem.


Novak Djokovic w drugim meczu fazy grupowej Nitto ATP Finals 2020 musiał uznać wyższość rozpędzonego Daniila Medvedeva. Początek spotkania był zacięty, jednak później kontrolę przejął Rosjanin. Serb nie był zadowolony z tego jak prezentował się tego dnia na korcie:

„Miałem około siedem bardzo złych gemów z rzędu. Bardzo szybko zacząłem przegrywać 3/6, 0/3, a nie mogę pozwolić na coś takiego, gry gram przeciwko jednemu z najlepszych zawodników na świecie. Był lepszy ode mnie, nie ma co do tego wątpliwości. Myślę, że obaj zaczęliśmy dobrze i do po 3 mecz był wyrównany. Po tym długim gemie przy 3/3, w którym miałem pewne szanse, a ich nie wykorzystałem, on wygrał kilka długich wymian, nie ma co do tego wątpliwości.”

Nole uważa, że powinien był grać na wyższym poziomie:

„Obniżyłem trochę swój poziom, miałem trudności z odnalezieniem odpowiedniego rytmu i formy przez około 15 minut. On to wykorzystał i utrzymał swój serwis do końca. Bardzo trudno było przełamać jego podanie, serwował na brutalnym poziomie, nie oddawał punktów za darmo i nie popełniał dużo niewymuszonych błędów. To nie był zbyt dobry mecz z mojej strony. Myślę, że mogłem i powinienem był zagrać na lepszym poziomie, a Daniil zasłużył na tą wygraną, grał na bardzo wysokim poziomie.”

Na razie nie wiadomo jak dokładnie będzie wyglądała organizacja Australian Open 2021. 33-latek będzie chciał walczyć w Melbourne o dziewiąte trofeum:

„Z tego co słyszałem, pod uwagę jest branych kilka opcji. Władze Tennis Australia są dosyć otwarte i często kontaktują się z nami, a ja jestem bardzo zadowolony z tego, jak Craig Tiley i Andre Sa walczyli o jak najlepsze warunki dla zawodników. Jednak są rzeczy, które nie są w ich rękach. Decyzja należy do rządu australijskiego.

O ile mi wiadomo, Australian Open zostanie rozegrany w zwykłym terminie, albo tydzień później. Chcę zagrać w Australii. Chcę tam pojechać i jestem gotów przejść czternastodniową kwarantannę, czy cokolwiek będzie potrzebne, żeby tam zagrać. Miejmy nadzieję, że uda się im zorganizować turniej poprzedzający Australian Open.”

Ostatnim przeciwnikiem Djoka w fazie grupowej będzie Alexander Zverev.

bonio 2020-11-19 10:47:48
TRANSMISJE
28.11, 11:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
30.11, 06:00 Polsat Sport Extra Nitto ATP Finals
30.11, 07:07 Polsat Sport News Tennis United
30.11, 13:30 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered
01.12, 11:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
01.12, 23:00 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered