Zverev: Jestem tutaj, żeby grać w tenisa

Zverev: Jestem tutaj, żeby grać w tenisa

Sascha znów został zapytany o oskarżenia rzucone przez byłą partnerkę.


Była partnerka Alexandra Zvereva oskarżyła niemieckiego tenisistę o przemoc domową. Finalista US Open 2020 zaprzeczył tym doniesieniom. 23-latek urodzony w Hamburgu został zapytany na konferencji prasowej o to jak radzi sobie z tą sytuacją:

„Cóż, w takim sam sposób, w jaki zajmowałem się tym przez ostatnie kilka tygodni. Nic się nie zmieniło. Chyba już wystarczająco dużo powiedziałem na ten temat. Jestem tutaj, żeby grać w tenisa i wykonałem dzisiaj swoją pracę. Muszę to zrobić ponownie w piątek.”

Niemiec rosyjskiego pochodzenia prezentował się tego dnia lepiej niż w meczu otwierającym Nitto ATP Finals:

„Tak, zdecydowanie. Myślę, że gram o wiele lepiej. Ale uważam także, że to dla mnie proces. Niewiele trenowałem. Po Paryżu, do teraz nadal mam mały uraz. Muszę się do tego przyzwyczaić i mam nadzieję, że każdy mecz będzie lepszy. Mam nadzieję, że w piątek będę jeszcze lepszy, bo tego właśnie potrzebuję przeciwko Novakowi.”

Nadal nie wiadomo czy Australian Open 2021 pozostanie w przyszłorocznym kalendarzu. Sascha chciałby zagrać na kortach Melbourne Park:

„Kilka pierwszych spotkań w roku, zwłaszcza dla mnie, jest dosyć trudnych. Więc chętnie zagram w jakimś wydarzeniu lub dwóch, może w ATP Cup, przed Australian Open. Myślę, że robią, co mogą. Rząd australijski jest bardzo ostrożny w tej kwestii. W Australii tak naprawdę nie ma żadnych przypadków. Mają chyba jakoś 13 przypadków, czy coś w tym stylu. Gdzieś o tym czytałem. Więc chcą to utrzymać. Oczywiście, jeśli nagle 3 000 osób przyjedzie do Australii ze względu na tenis, przypadków będzie więcej. Nie ma co do tego wątpliwości. Myślę, że jeśli zbadasz 3 000 osób, to będzie kilka pozytywnych przypadków. Więc, tak, są bardzo ostrożni w tym względzie. Zobaczymy, czy Australian Open zostanie rozegrany. Nie mogę się doczekać. Chętnie bym tam zagrał.”

bonio 2020-11-19 11:44:56
TRANSMISJE
28.11, 11:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
30.11, 06:00 Polsat Sport Extra Nitto ATP Finals
30.11, 07:07 Polsat Sport News Tennis United
30.11, 13:30 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered
01.12, 11:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
01.12, 23:00 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered