Djokovic: Znam Saschę od bardzo dawna

Djokovic: Znam Saschę od bardzo dawna

Novak w ostatnim meczu fazy grupowej wygrał ze Zverevem.


Novak Djokovic stanie przed szansą awansu do finału Nitto ATP Finals. Serb ma na swoim koncie już pięć trofeów mistrzostw kończących sezon. Dziennikarz zapytał 33-latka czy zawsze wierzył w to, że może kiedyś zostać jednym z najlepszych zawodników na świecie:

„Muszę przyznać, że zawsze myślałem, że mogę tego dokonać, odkąd byłem dzieckiem. Naprawdę to poczułem, kiedy wygrałem Australian Open w 2008 roku. Wygrałem turniej wielkoszlemowych, to uczucie było nowe i w pewnym sensie niespodziewane. Nie wiem, jak to wytłumaczyć. To było bardzo ekscytujące. Zupełnie inaczej było, gdy wygrałem Wimbledon w 2011 roku. To był trzeci tytuł, który po raz pierwszy zapewnił mi miejsce numer 1. Tak, to był chyba najbardziej ekscytujący i satysfakcjonujący dzień mojej karierze zawodowej.”

Alexander Zverev został oskarżony przez byłą partnerkę o przemoc domową. Nole ma dobry kontakt z Saschą od dawna i nie zamierza się od niego odwracać w obliczu tych wydarzeń:

„Wiem, o co ci chodzi, słyszałem, co się stało. Ale nie wiemy, co stało się naprawdę. Myślę, że oczywiście się dowiemy. Znam Saschę od bardzo dawna, odkąd był bardzo młody. Zawsze miałem z nim wspaniałą relację. To naprawdę dobry facet. Bardzo szanuję jego i jego rodzinę. Jestem w tym samym wieku co jego starszy brat Mischa, więc smutno mi było słyszeć, że przechodzi przez coś takiego. Znów powtórzę, nie wiem, co się stało. Oczywiście, nie popieram żadnego rodzaju przemocy. Jeśli ATP ma opracować jakąś politykę, to dlaczego nie? Wcześniej nie było takiej potrzeby, bo nie mieliśmy takich przypadków w historii tenisa. Może ta sprawa w jakiś sposób zainspiruje ATP do zrobienia czegoś.”

Lider rankingu ATP powiedział Niemcowi, że jak tylko będzie chciał to znajdzie czas, żeby z nim porozmawiać:

„Nie zauważyłem, żeby w szatni traktowali go inaczej. Zawsze miałem z nim bardzo dobre relacje. W tym roku mogliśmy spędzić dużo czasu podczas Adria Tour. Również na osobności. Rozmawialiśmy o wielu różnych rzeczach, bardzo miło było poznać się lepiej i naprawdę zbliżyć się do niego niż rozmawiać tylko na tematy ogólne, tak jak to jest w tourze. Ale nie rozmawiałem z nim o tej konkretnej sprawie. Powiedziałem mu, że jestem tu, jeśli chce porozmawiać. Oczywiście, on ma ma dużą rodzinę i zespół ludzi wokół siebie. Dobrze sobie z tym radzi, patrząc na jego wyniki z ostatniego półtora miesiąca. Dobrze sobie radzi, biorąc pod uwagę, że ma wiele do zrobienia. Mam więc szczerą nadzieję, że szybko sobie z tym poradzi i będzie mógł skupić się na swoim życiu i karierze tenisowej.”

Daniil Medvedev będzie przeciwnikiem Serba w półfinale Nitto ATP Finals.

bonio 2020-11-20 19:14:32
TRANSMISJE
16.05, 23:00 Eurosport 2 French Open
17.05, 00:00 Eurosport 2 US Open
17.05, 01:30 Eurosport 1 French Open
17.05, 03:00 Eurosport 2 French Open
17.05, 04:30 Eurosport 1 French Open
17.05, 06:00 Eurosport 2 French Open